Vaisingos dienos Vaisingos dienos yra laikotarpis, kurio metu moteris gali pastoti. Tiksliau tariant, tai yra laikotarpis apie ovuliaciją. Ovuliacija - tai procesas, kurio metu kiaušinėlis palieka kiaušidę ir patenka į kiaušintakį, kuriuo keliauja iki gimdos. Būtent tuo metu kiaušinėlis gali būti apvaisintas. Štai kodėl ypač svarbu yra žinoti savo ovuliacijos datą. Tokiu būdu su partneriu galite planuoti santykius būtent tada, kai tikimybė pastoti didžiausia.

Kaip sužinoti ovuliacijos datą?

Jei žinote savo ciklo įprastą trukmę, galite pasiskaičiuoti kada apytikriai įvyks ovuliacija. Pavyzdžiui, jei ciklas trunka 28 dienas, ovuliacija turėtų įvykti 14-tą dieną. Galima naudotis puslapio apačioje pateikta ovuliacijos skaičiuokle, kuri parodo apytikslę ovuliacijos datą, jei žinote savo periodo trukmę. Ovuliacijos datą galima sužinoti matuojantis kūno temperatūrą (ryte tik prabudus), nes būtent tuo metu padidėjęs progesterono kiekis organizme lemia kiek pakilusią temperatūrą. Deja, šie būdai nėra tikslūs, ir jais negali visiškai pasikliauti. Tiksliai ovuliacijos datą parodo tik ovuliacijos testai, kurių veikimas paremtas liuteinizuojančio hormono (LH) kiekiu šlapime (arba kraujyje). Šio hormono kiekis staigiai padidėja likus maždaug 36 valandoms iki ovuliacijos. Todėl, jei ovuliacijos testas teigiamas, reiškia, kad ovuliacija Jūsų organizme įvyks per tris artimiausias dienas. Tai ir yra Jūsų vaisingos dienos.

Ovuliacijos testas teigiamas: kada mylėtis?

Kai ovuliacijos testas teigiamas, Jūs turite maždaug tris dienas iki ovuliacijos. Tai ir yra geriausias laikas pastoti, todėl su partneriu tirėtumėte mylėtis būtent šiuo laiku. Mylėtis reiktų bent kas antrą dieną. Iki ovuliacijos mylėtis reiktų dėl to, kad vyro sperma išlieka gyvybinga maždaug 3 dienas (net iki 5 dienų), tuo tarpu kiaušinėlis - tik  maždaug parą laiko. Todėl jei žinote, kad Jums jau įvyko ovuliacija, mylėtis gali būti jau per vėlu.

Kur įsigyti ovuliacijos testų?

Įsigyti ovuliacijos testų paprasčiausia (ir pigiausia) internetu.

Ovuliacijos skaičiuoklė

Pateikiame ovuliacijos skaičiuoklę, kuri padės Jums sužinoti, kada bus Jūsų vaisingos dienos. [ovulationcalculator]