Žindymo padėtys

Neseniai pagimdžiusioms mamoms iškyla labai svarbus klausimas: o kaip maitinti kūdikį? Kaip ir visi dalykai, pradžioje žindymas gali atrodyti sudėtingai, tačiau greitai prie to įprasite ir darysite lengvai. Žindymo padėtys yra vienas svarbiausių dalykų žindant. Šiame straipsnyje būtent ir aptarsime žindymo padėtis ir kitus esminius dalykus.

Žindymo padėtys


Nors žindymo padėčių yra nemažai, galima išskirti tris pagrindines. Pasirinkti žindymo padėtį turėtumėte išbandžiusi kelias: rinkitės tokią, kurioje Jūs ir Jūsų vaikelis jaučiatės patogiausiai. Žindymo metu labai svarbu yra atsipalaiduoti, todėl jeigu viena ar kita poza verčia įsitempti - pakeiskite ją kita.

Lopšelis


 
Lopselio padetis
Laikykite vaikelį taip, kad jo galvutė būtų Jūsų alkūnės sulinkimo viduje. Vaiko kūnas turi būti pasuktas į Jus. Laisvąja ranka galite prilaikyti galvutę ar kaklą, arba prilaikyti užpakaliuką. Kūdikis turėtų žindyti taip, kad jam nereiktų pasukti galvos.

"Futbolo kamuolio"


 
Futbolo kamuolio padetis
Paguldykite vaikelį taip, kad galėtumėte su delnu prilaikyti jo galvutę. Ši padėtis geriausiai tinka naujagimiams ir mažiems kūdikiams. Ji taip pat labai tinkama toms mamoms, kurioms pagimdė po Cezario pjūvio. Mat tokiu atveju reikia saugoti pilvą nuo papildomo svorio ir spaudimo.

Gulint ant šono


 

Ši padėtis puikiausiai tinka naktiniams žindymams gulint lovoje. Žindyti gulint ant šono taip pat geriausia, jeigu buvo atlikta epiziotomija (gimdyvės tarpvietės ir užpakalinės makšties sienos prakirpimas, atliekamas siekiant padidinti makštinės angos plotą gimdymo metu). Kad būtų patogiau, po galva pasidėkite pagalvę(-es). Atsigulkite taip arti vaikelio, kad galėtumėte paėmusi pakelt i krūtį ir duoti vaikeliui žįsti. Kai jis pradeda žįsti, laisvąja ranka prilaikykite vaikelio kaklą ir galvutę, kad abiems būtų patogu. Žįsdamas vaikelis neturėtų pasukti galvos, kad pasiektų spenelį - jo galvutė turi būti nukreipta į priekį.
Jeigu čia minėtos žindymo padėtys Jums netinka, pasitarkite su specialistu. Labai svarbu išsirinkti sau patogiausią padėtį dar žindymo pradžioje - taip Jūs ir Jūsų vaikas puikiai jausitės.