Motinos pienas

Maitinimas krūtimi yra kiekvienos moters asmeninis pasirinkimas. Motinos pienas yra tinkamiausias maistas naujagimiui, tad jeigu motina gali žindyti, idealu, jog ji tai ir darytų. Žinoma, ne visos moterys dėl tam tikrų sutrikimų ar kitokių priežasčių gali žindyti. Šiame straipsnyje aptariama motinos pieno nauda kūdikiui ir žindymo nauda motinai.

Motinos pienas: nauda kūdikiui


Specialistai vieningai sutaria, kad mama turėtų žindyti savo naujagimį. Priežastis paprasta - motinos pienas yra beveik idealus komponentas visų naujagimiui reikalingų medžiagų - vitaminų, baltymų, riebalų ir kt. Motinos pienas taip pat yra lengvai virškinamas kūdikio virškinimo sistemos. Jame taip pat yra labai reikalingų antikūnų, padedančių kūdikiui apsisaugoti nuo bakterijų ir virusų. Maitinimas motinos pienu taip pat sumažina riziką vėliau išsivystyti astmai ir alergijai. Be to, naujagimiai, kurie pirmus 6 mėnsius maitinami išimtinai tik motinos pienu (be jokių mišinių), rečiau kenčia nuo ausų infekcijų, kvėpavimo sutrikimų, viduriavimo. Paprastai tariant - tokie naujagimiai rečiau mato gydytoją.
Kai kuriuos studijos rodo, kad žindantys kūdikiai vaikystėje pasižymi aukštesniu intelekto koeficientu. Be to, fizinis artumas, akių kontaktas žindant padeda užsimegzti tvirtam mamos-vaiko ryšiui, ir jaustis saugiai. Žindomi kūdikiai paprastai auga ir vystosi normaliai, vėliau vaikystėje jie rečiau kenčia nuo viršsvorio. Kai kurios mokslinės studijos nustatė, kad žindymas sumažina diabeto, kai kurių formų vėžio riziką, tačiau tam įrodyti reikia daugiau tyrimų.

Maitinimo krūtimi nauda motinai


Žindymas sudegina kalorijų, todėl jis padeda atsikratyti papildomų kilogramų, priaugtų per nėštumą. Maitinimas krūtimi taip pat skatina išsiskirti hormoną oksitociną, kuris padeda Jūsų gimdai sugrįžti prie normalaus (iki pastojimo buvusio) dydžio. Tokiu būdu gali sumažėti ir po gimdymo atsirandančio gimdos kraujavimo intensyvumas. Žindymas taip pat sumažina krūties ir kiaušidžių vėžio riziką, galimai mažina ir osteoporozės riziką.
Kadangi žindant kūdikį nereikia pirkti, ruošti mišinių, sutaupoma nemažai pinigų. Žindymas taip pat leidžia praleisti Jums daug laiko su savo naujagimiu, taip sutvirtinate mamos-vaiko ryšį. Vis dėlto, jeigu turite palikti kūdikį kuriam laikui ir negalite jo pamaitinti krūtimi, vis tiek geriausia naudoti motinos pieną. Galite pasinaudoti pientraukiu, ir atsidėti dalį pieno.