Laktacijos skatinimas

Laktacijos skatinimas - tai eilė būdų, kaip padidinti pieno gamybą Jūsų organizme, kad galėtumėte pakankamai primaitinti savo kūdikį. Šiame straipsnyje pateiksime keletą patarimų, kaip paskatinti laktaciją.

Žindyti, žindyti, ir dar kartą žindyti


Dažnas žindymas yra geriausias, patikimiausias laktacijos skatinimas. Kuo daugiau Jūsų kūdikis žinda, tuo daugiau pieno gaminasi Jūsų krūtyse. Galite nesilaikyti griežto grafiko, ypač pirmomis savaitėmis. Maitinkite krūtimi tada, kai tik vaikelis išalks, ir maitinkite tol, kol jis/ji norės. Kai vienoje krūtyje nebelieka pieno, pakeiskite kita.

Nepergyvenkite


Daug jaunų mamų pergyvena, kad jos turi nepakankamai pieno, nors daugeliu atvejų jo visai pakanka. Jeigu vaikelis yra aktyvus, dažnai nori valgyti, šlapinasi į sauskelnes - greičiausiai turite pakankamai pieno. Atminkite, kad po gimdymo gali prireikti net kelių dienų, kol pienas pasirodys. Pradžioje krūtyse būna vadinamasis priešpienis - tirštas, pirmasis pienas, labai turtingas įvairių maisto medžiagų.

Poilsis


Miego trūkumas neigiamai veikia pieno gamybą. Stenkitės atsisakyti kelionių, susitikimų, galite netgi kelias dienas praleisti namie, tiesiog maitindama vaikelį, valgydama ir miegodama. Žinoma, toks režimas greitai pabosta, bet kartas nuo karto labai pravartu leisti organizmui pailsėti.

Venkite streso


Nors stresas ir neturi didesnės įtakos pieno gamybai, jis gali trukdyti pienui judėti iš pieno liaukų į latakus, tokiu būdu vaikeliui sunkiau gauti pieno žindant. Todėl stenkitės būti atsipalaidavusi, rami, ir pirmaisiais mėnesiais Jūsų partneris, kiti šeimos nariai turėtų suteikti Jums visokeriopą paramą. Ypač svarbios kelios pirmosios savaitės po gimdymo. Būtent šiuo laikotarpiu formuojasi pieno gamyba Jūsų organizme, kuri nulems pieno kiekį per ateinančius mėnesius.

Aplinkinių parama


Aplinkinių parama, nors neretai pamirštamas, bet yra itin svarbus dalykas jaunai mamai. Labai pravartu susipažinti ir bendrauti su kitomis žindančiomis mamomis. Jeigu Jūsų mama ar senelė žindė, prašykite ir jų patarimų. Jeigu jaučiatės labai pažeidžiama, pirmomis savaitėmis venkite žmonių, kurie Jums kelia nepasitikėjimą, skeptiškai žiūri į žindymą ir pan.

Jokio alkoholio!


Kai kas teigia, kad alus skatina laktaciją. Tai - nesąmonė, alkoholis, priešingai, laktaciją slopina ir yra labai žalingas vaikeliui. Moksliškai įrodyta, kad netgi viena-dvi taurės vyno prireikia daugiau laiko pienui atsileisti, ir yra pagaminama mažiau pieno apskritai.

Gerkite pakankamai skysčių


Jeigu vartosite nepakankamai skysčių (geriausia - vandens), pieno gamyba sumažės. Visuomet po ranka turėkite vandens, galite pasidėti tam tikrą keliu buteliukų "rezervą" ten, kur paprastai žindote. Taip pat valgykite maistą, kuriame natūraliai gausu vandens: vaisių, daržovių. Atminkite - pernelyg gausus skysčių vartojimas, jų perteklius, laktacijos nepadidins, šiuo atveju labai svarbu, kad skysčių trūkumas jos neslopintų. Todėl net ir šiuo labai užimtu laikotarpiu būtinai gaukite pakankamai skysčių.

Mityba


Užtikrinti pakankamą pieno gamybą ir savo pačios sveikatos būklę, jeigu kūdikį maitinate tik krūtimi, Jūs turite gauti 300-500 kcal per dieną daugiau nei įprastai prieš pastojimą. Kažkokių specialių, ypatingų dietų žindančiai mamai nėra - geriausia valgyti įvairų, visavertį maistą, daug vaisių, daržovių ir pilno grūdo produktų.

Neskubėkite su buteliukais


Maitinimas buteliuku nėra blogas būda maitinti vaikeliui, tačiau pirmomis savaitėmis naujagimis turėtų tik žįsti. Mat žindymas ištuština Jūsų krūtis daug geriau nei pientraukis. Tokiu būdu paskatinsite pieno gamybą.

Pientraukis


Jeigu naudojate pientraukį, visi aukščiau minėti patarimai iš esmės taip pat tinka. Kadangi pieno atpalaidavimas yra susijęs su Jūsų vaikeliu, traukdama pieną galite žiūrėti į vaikelio nuotrauką, klausydama jo balso, arba įkvėpdama kvapo pataliukų, kuriuose miegojo vaikelis.

Masažuokite krūtis


Krūtų masažas gali padidinti riebalų kiekį piene. Kai Jūsų vaikelis žįsta neintensyviai (nuryja tik retkarčiais), galite švelniai masažuoti krūtį prie jos pagrindo, tada artėkite link spenelio, ir taip, kol vaikelis keliskart nurys.

Vaistai


Kai kurie vaistai gali paveikti pieno gamybą. Tarp tokių galima paminėti laisvinamuosius, antihistaminus, diuretikus, hormoninius kontraceptikus (turinčius estrogeno), kai kurie medikamentai, skirti svoriui mesti. Todėl būtinai pasitarkite su gydytoju apie Jūsų vartojamus vaistus žindymo laikotarpiu.