Kaip nutraukti žindymą?

Taigi, jau nusprendėte, jog atėjo laikas baigti žindyti savo vaikelį. Tačiau kaip nutraukti žindymą, jeigu pieno pasigamina vis dar daug?
Labai nerekomenduotina yra nutraukti žindymą staiga. Tokiu atveju krūtys taps pilnos, jas gali skaudėti, pienas gali imti tekėti pats. Nors paprastai tai nėra pavojinga, tačiau kai kuriais atvejais tai veda prie rimtesnių problemų. Geriausia, jeigu žindymą nutraukiate pamažu, laipsniškai. Stenkitės maitinti vis rečiau, pakeiskite motinos pieną mišinukais. Dėl maitinimo krūtimi nutraukimo galite pasitarti su gydytoju.

Kaip nutraukti žindymą staigiai?


Jeigu vis dėlto privalote nutraukti žindymą staiga, geriausias būdas yra naudoti pientraukį. Jeigu nežinote kaip juo naudotis, pasitarkite su žindymo specialistu ar gydytoju. Jie taip pat padės parinkti, koks pientraukis Jums tinka labiausiai. Kad išvengtumėte krūtų persipildymo pienu:

    • Kas 2-3 dienas sumažinkite pumpavimų skaičių vienu kartu. O tarp pieno nutraukimų laiko tarpą atitinkamai pailginkite. Tokiu būdu, nutraukti žindymą galite per 1-4 savaites. Šis laikotarpis labai skiriasi kiekvienai moteriai.

    • Per kiekvieną pieno nutraukimą, pieno išpumpuokite tik tiek, kad jaustumėtės patogiai. Jeigu ištuštinsite krūtis pilnai, tai tik paskatins pieno gamybą.


Šiuo metu kol kas nėra žinomą jokių patikimų medikamentų pieno gamybos nutraukimui.

Jeigu krūtys priplūsta pieno


Tai nėra pavojingas reiškinys, jeigu jis nepasireiškia itin stipriai, ir su juo greitai kovojama. Galite pasinaudoti šiais patarimais:

    • Naudokite šaltą kompresą, kad sumažėtų patinimas. Galite jį laikyti 15 minučių, kas valandą. Kad nepažeistumėte krūtų odos, tarp šaldančios dalies ir odos turi būti plono audinio sluoksnis.

    • Dėvėkite liemenėlę, su kuria jaučiatės patogiai.

    • Galite vartoti ibuprofeną, kuris padės numalšinti skausmą ir patinimą. Tačiau prieš vartodama vaistus, pasitarkite su gydytoju.


Paprastai patinimas ir skausmas praeina per kelias dienas, kai nutraukiate žindymą. Tačiau jeigu skausmas stiprus, nesiliauja, nedelsiant kreipkitės pas gydytoją. Mat retais atvejais gali išsivystyti infekcija, gali būti užblokuojami pieno latakai.