Kaip maitinti kūdikį?

Kaip maitinti kūdikį yra vienas pirmųjų klausimų, iškylančių visoms, ką tik pagimdžiusioms mamoms, ypač pirmąkart. Kaip ir visi dalykai, pradžioje žindymas gali atrodyti sudėtingai, tačiau įpratus darysite tai natūraliai. Straipsnyje aptarsime žindymo padėtis ir kitus esminius dalykus.

Žindymo padėtys

Nors žindymo padėčių yra nemažai, galima išskirti tris pagrindines. Pasirinkti žindymo padėtį turėtumėte išbandžiusi kelias: rinkitės tokią, kurioje Jūs ir Jūsų vaikelis jaučiatės patogiausiai. Žindymo metu labai svarbu yra atsipalaiduoti, todėl jeigu viena ar kita poza verčia įsitempti - pakeiskite ją kita.

Lopšelio padėtis

Lopselio padetis

Laikykite vaikelį taip, kad jo galvutė būtų Jūsų alkūnės sulinkime. Vaiko kūnas turi būti pasuktas į Jus. Laisvąja ranka galite prilaikyti galvutę ar kaklą, arba prilaikyti užpakaliuką.

Futbolo kamuolio padėtis

Futbolo kamuolio padetis

Paguldykite vaikelį taip, kad galėtumėte su delnu prilaikyti jo galvutę. Ši padėtis geriausiai tinka naujagimiams ir mažiems kūdikiams. Ji taip pat labai tinkama toms mamoms, kurioms pagimdė po Cezario pjūvio. Mat tokiu atveju reikia saugoti pilvą nuo papildomo svorio ir spaudimo.

Padėtis gulint ant šono

Padetis gulint ant sono

Ši padėtis puikiausiai tinka naktiniams žindymams gulint lovoje. Žindyti gulint ant šono taip pat geriausia, jeigu buvo atlikta epiziotomija (gimdyvės tarpvietės ir užpakalinės makšties sienos prakirpimas, atliekamas siekiant padidinti makštinės angos plotą gimdymo metu). Kad būtų patogiau, po galva pasidėkite pagalvę(-es). Atsigulkite taip arti vaikelio, kad galėtumėte paėmusi pakelt i krūtį ir duoti vaikeliui žįsti. Kai jis pradeda žįsti, laisvąja ranka prilaikykite vaikelio kaklą ir galvutę, kad abiems būtų patogu. Žįsdamas vaikelis neturėtų pasukti galvos, kad pasiektų spenelį - jo galvutė turi būti nukreipta į priekį.

Kaip teisingai žindyti?

Prieš pradedant žindyti, įsitikinkite, kad vaikas yra patogioje padėtyje, ir jam nereikės pasukti galvos, kad galėtų žįsti. Kai jau esate pasiruošusi žindyti, perbraukite speneliu per vaikelio apatinė lūpytę. Dėl įgimto reflekso vaiko burna prasivers. Tuomet, prilaikydama vaiko galvutę ranka, nukreipkite jo burną taip, kad spenelis atsidurtų per vidurį burnos, virš liežuvio. Kad teisingai žindote, suprasite iš to, kad vaikelio abi lūpos yra išverstos išorėn, aplink spenelį. Vaikas turėtų būti apžiojęs visą spenelį ir didesnę dalį areolės (tamsesnioji krūtinės sritis aplink spenelį). Nors žindymo metu normalu jausti švelnų tempimą, žindymas neturėtų būti skausmingas. Vaikelis turėtu žįsti sklandžiai, ritmingai. Jeigu jis žįsta netinkamai, švelniai rodomuoju pirštu atskirkite vaiko dantenas nuo spenelio, ir pabandykite pradėti žindyti iš naujo. Teisingas žindymas padeda apsisaugoti nuo skaudančių spenelių. Galima naudoti ir antspenius.

Žindymo atmintinė

Stebėkite, ar kūdikis nerodo jokių alkio ženklų. Ir žindykite, kai tik jis išalksta. Pirmąsias kelias savaites po gimdymo galite žindyti 8-12 kartų per parą. Alkanas kūdikis paprastai judina rankutes burnos link, leidžia čiulpimo garsus, arba judina burnytę tarytum čiulptų, stengiasi pasiekti Jūsų krūtį. Nelaukite kol vaikas pradės verkti. Tai jau būna ženklas, kad jis pernelyg išalkęs. Žindydama būkite kantri. Žindykite tada, kai tik vaikelis bus alkanas. Neskubėkite pamaitinti kūdikio kiekvieno žindymo metu. Paprastai vaikas užtrunka 10-20 minučių su viena krūtimi. Labai svarbu žindant jaustis patogiai. Atsipalaiduokite - tik tokiu atveju būsite tikra, kad pienas pakankamai atsipalaiduos ir tekės. Naudokite pagalves, kad paremtumėte savo rankas, galvą, kaklą, kojas.