Kaip atpratinti vaiką nuo krūties?

Pasiryžti žindyti nėra lengva, tačiau dar sudėtingiau gali būti, kai ateina metas baigti žindyti. Šiame straipsnyje apžvelgsime, kaip atpratinti vaiką nuo krūties. Tai gali būti netikėtai kebli užduotis.

Kaip atpratinti vaiką nuo krūties?


Kai kurie vaikai gali jaustis atstumti, kai mama nustoja juos maitinti krūtimi. Ypač jeigu žindymo laikotarpiu vaikas miegodavo su mama. Todėl nustojus žindyti ir vaikui miegant atskirai, kurį laiką gali kilti sunkumų vaikeliui užmigti. Kai nutraukiama žindyti vyresnius vaikus - 2, ar net 3 metų amžiaus - reiktų tikėtis pakitusio vaiko elgesio, net pykčio. Kai kuriais atvejais vaikas gali labai stipriai nusivilti ir užpykti - tuomet su juo tampa išties nelengva.
Ekspertai tokiais atvejais pataria palaikyti emocinį ryšį su vaiku kitais būdais. Galite dažniau apglėbti savo vaiką, dažniau užmegzti akių kontaktą. Taip labai naudinga niūniuoti vaikeliui. Apskritai stenkitės, kad vaikas tuo metu būtų kuo arčiau Jūsų.
Nutraukus žindymą, vaikui gali būti sudėtinga išmokti čiulpti buteliuką (mat žįstant iš krūties atliekami kitokie judesiai). Vyresniems vaikams tokiu atveju geriau iš karto duoti gerti iš indelio su nedidele angele skysčiui tekėti (pavyzdys). Tą patį pabandyti galima ir su mažesniais vaikais. Neretai toks puodelis vaikams yra smagesnis, ir prie jo kaip mat priprantama.

Fiziniai pokyčiai nutraukus žindymą


Vaiko nebemaitinant krūtimi, reikia tikėtis tam tikrų pokyčių. Visų pirma, tai yra pakitusi žarnyno veikla. Vaikas turėtų rečiau tuštintis, išmatos tampa kietesnės, susiformavusios. Taip pat gali kauptis dujos, skaudėti pilvuką. Taip nutinka dažniau, kai žindymas nutraukiamas vaikui esant 6-12 mėnesių amžiaus. To išvengti galima duodant vaikeliui mišinėlį, o ne pieną, kol jis sulauks 1 meto.

Kada reikėtų nutraukti žindymą?


Manoma, kad maitinti vaiką krūtimi reikėtų bent pirmuosius jo gyvenimo metus. Vėliau galima tęsti žindymą tol, kol to nori vaikas ir mama. Kai kurie tyrimai rodo, kad ilgiau trunkantis žindymas turi daugiau teigiamų pusių, nei vien tik emocinis vaiko-mamos ryšys. Kuo ilgiau žindomas vaikas, tuo geriau vystosi jo smegenys. greičiau pradedama vaikščioti ir kalbėti.