Buteliukų sterilizavimas

Senais laikais, kuomet niekas nebuvo tikras dėl vandens švaros, buteliukų sterilizavimas buvo būtinas. Buteliukų sterilizavimas, nors ir nėra toks aktualus kaip seniau, visgi kai kuriais atvejais būtinas. Jeigu abejojate dėl geriamo vandens švaros, šiame straipsnyje rasite keletą naudingų patarimų.

Prieš sterilizuojant


Pirmaisiais savo gyvenimo metais Jūsų vaikas yra labai jautrus įvairiausioms ligoms. Įvairūs virusai, bakterijos, parazitai ir kiti aplinkoje esantys mikroorganizmai gali pakenkti Jūsų vaiko sveikatai. Žinoma, nėra įmanoma, o ir nepatartina sukurti visiškai sterilią aplinką kūdikiui. Tačiau bent jau sterilizuojant buteliukus, arba kitus maitinimui skirtus indelius, būsite tikra, kad per maistą vaikas negaus infekcijos.
Prieš sterilizuojant, pirmiausia reikia švariai išplauti buteliuką ir visas jo dalis - čiulptuką, žiedą ir t.t. Plaukite švariame, karštame, muiliname vandenyje. Geriausia plauti iškart po maitinimo, kol pienas ar mišinukas neišdžiuvo. Ypač atidžiai reiktų išplauti čiulptuką, kad neliktų jokių maisto likučių. Kad išplautumėte juos tinkamai, galite išversti į kitą pusę. Taip pat nepamirškite visko labai gerai praskalauti, kad neliktų nė pėdsako ploviklio.
Jeigu pastebite, kad kur nors buteliuke ar jo dalyse yra įskilimų, įtrūkimų ar kitokių pažeidimų, geriausia tokį išmesti ir pakeisti nauju. Mat mažose ertmėse gali netrikdomai veistis mikroorganizmai.

Buteliukų sterilizavimas: 4 būdai


Yra keletas būdų, kaip sterilizuoti buteliukus. Populiariausi yra naudojant tam reikalui skirtus buteliukų sterilizatorius, arba mikrobangų krosnelėje. Taip pat galima sterilizuoti tiesiog verdančiu vandeniu, arba šaltu vandeniu. Kiekvienas būdas yra tinkamas, jeigu teisingai atliekamas, tačiau patogiausia ir patikimiausia yra naudojant sterilizatorių.

Buteliukų sterilizatorius


Paprastai šie sterilizatoriai atlieka darbą per 8-12 minučių, ir dar šiek tiek laiko, kol atvėsta. Jie palaiko buteliukus sterilius iki 6 valandų, jeigu buteliukai paliekami viduje, uždengti. Dauguma sterilizatorių vienu metu gali sterilizuoti iki 6 buteliukų, taip pat turi vietos smulkesnėms dalims (čiulptukams ir pan.).
Įsitikinkite, kad buteliukai ir kitos dalys sterilizatoriuje yra apversti, t.y. dugnu į viršų. Tik tokiu būdu jie bus pilnai sterilizuoti. Taip pat patikrinkite, ar viskas, ką ketinate sterilizuoti, yra tinkama. Pvz., kai kurios pientraukių dalys gali būti neatsparios sterilizavimui.

Mikrobangų krosnelėje


Daugelis buteliukų gali būti sterilizuojami ir mikrobangų krosnelėje (prieš tai įsitikinkite, ar galima juos dėti į krosnelę). Tai labai patogus ir greitas būdas - užima tik maždaug pusantros minutės. Tik nepamirškite buteliukus dėti atidarytus, kad viduje susidaręs slėgis nepažeistų jų.

Virinimas


Jeigu Jūsų naudojami buteliukai yra atsparus virimo temperatūrai, galima juos sterilizuoti virinant. Geriausia tam naudoti naują indą su sandariu dangčiu. Stenkitės to indo nenaudoti niekam kitam, tik sterilizavimui, bent jau tol, kol maitinate vaiką.
Pradžioje pripildykite indą vandens, ir panardinkite buteliukus ir kitas dalis jame. Įsitikinkite, kad juose nėra vandens burbuliukų, uždenkite indą, užvirinkite vandenį, ir virinkite bent 10 minučių.
Laikykite indą uždengtą iki tol, kol prireiks maitinti. Jeigu naudojate šį metodą dažnai, reguliariai tikrinkite buteliukus ir kitas dalis (ypač čiulptukus), ar neatsiranda pažeidimų. Mat virinimas gali pažeisti juos greičiau nei kiti sterilizavimo metodai.

Sterilizavimas šaltu vandeniu


Šiam metodui reikalingas sterilizavimo mišinys, ištirpintas šaltame vandenyje. Toks mišinys labai efektyviai nužudo mikroorganizmus. Sterilizavimo mišinį reikia keisti kas 24 valandas.
Šaltam vandeniui skirtų sterilizavimo mišinių galima rasti parduotuvėse.