Buteliukų šildymas

Nesvarbu, kuo maitinate savo vaikelį, motinos pienu ar mišinuku, maistas turi būti tinkamos temperatūros. Nors buteliukų šildymas atrodo labai paprastas dalykas, reikia žinoti keletą svarbių dalykų, kad nepridarytumėte žalos vaikui.

Buteliukų šildymas


Motinos pieną ar mišinuką šildyti reikia tik buteliuke. Yra du paprasti būdai pašildyti buteliuką:

    • Pripildykite puodą ar dubenį su šiltu vandeniu. Įdėkite buteliuką į šiltą vandenį ir šildykite ne daugiau kaip 15 minučių. Ilgesnis šildymas gali leisti veistis bakterijoms. Vanduo turėtų būti pakankamai šiltas, kad sušildytų buteliuką, tačiau pakankamai vėsus, kad dar galėtumėte įkišti ranką. Kai buteliukas pakankamai įkaista, išimkite ir suplakite, kad temperatūra būtų tolygi.

    • Naudokite elektrinį buteliuko šildytuvą. Šiuo būdu prireikia tik 4-6 minučių buteliukui sušildyti. Esant reikalui, galite naudoti ir kelioninį šildytuvą.


Svarbu atminti, jog nederėtų šildyti buteliuko su mišiniu, kuris buvo sumaišytas anksčiau, ankstesniam maitinimui. Geriausia kiekvienam maitinimui sumaišyti naują mišinuką.
Kai jau pašildėte buteliuką su pienu ar mišiniu, patikrinkite jo temperatūrą. Tam geriausia užlašinti šiek tiek ant vidinės riešo pusės odos - čia ji plona ir labai jautri šilumai. Pašildytas pienas turėtų jaustis šiltas, bet jokiu būdu ne karštas.
Niekada nešildykite mikrobangų krosnelėje, nes susidariusios karštos zonos skystyje gali nudeginti vaiko burną ir gerklę.
Kai kuriais atvejais vaikas noriai geria ir kambario temperatūros pieną ar mišinuką.
Svarbu atminti, kad atšildytą pieną reiktų naudoti tik vienam maitinimui. Likutį geriausia tiesiog išpilti.