Kada naudoti nėštumo testą?

Jeigu Jūs įtariate, kad esate nėščia, paprasčiausias būdas sužinoti yra pasinaudoti nėštumo testu. Jeigu testas teigiamas, galima jį pakartoti, ir jei rezultatas pasitvirtins, jau galima pasikalbėti su gydytoju. Čia pateiksime kelis būdingus atvejus, kada naudoti nėštumo testą patartina.
Tyrimai rodo, kad nėštumo testų rezultatai pasitvirtina 99 proc. atvejų, kuomet moteris atlieka juo po vėluojančių mėnesinių. Nėštumo testų privalumas tas, jog jais paprasta pasinaudoti namie, privačiai. Rezultatas sužinomas per kelias minutes.

Sužinokite kada gimdysite naudodamasi nėštumo skaičiuokle >>


Žemiau pateikiame atvejus, kuomet patartina pasinaudoti nėštumo testu:

1. Vėluoja mėnesinės


Tai yra pats žinomiausias ir patikimiausias ženklas, rodantis, kad Jūs nėščia. Tačiau jeigu Jūs nesekate savo periodų kruopščiai, gali būti sunku nustatyti, kad mėnesinės vėluoja. Nėštumo testą patariama pasidaryti, jeigu praėjo jau daugiau nei mėnuo nuo paskutinių mėnesinių. Svarbu atminti, kad stresas, tam tikra mityba, naudojami vaistai ir kiti faktoriai taip pat gali būti priežastimi, kad Jūsų mėnesinės vėluoja.
Taip pat stebėkite išskyras iš makšties. Ankstyvojo nėštumo metu dažnai patiriamas nedidelis kraujavimas, nes būtent tuo metu apvaisintas kiaušinėlis tvirtinasi gimdos sienelėje. Stebėkite išskyrų spalvą, tirštumą, kraujo kiekį ir pan.
Jeigu Jūs patiriate minėtąjį kraujavimą arba nėštumo testo rezultatas yra teigiamas, susisiekite su gydytoju.

2. Pilvo skausmai


Implantacija (apvaisinto kiaušinėlio įsitvirtinimas gimdos sienelėje) gali taip pat sukelti skausmus, panašius į patiriamus mėnesinių metu. Ankstyvojo nėštumo metu toks skausmas pasitaiko dažnai moteriai. Tad jeigu Jūs jaučiate panašius į mėnesinių skausmus, tačiau mėnesinės taip ir neprasideda - pasinaudokite nėštumo testu. Paprastai nuo implantacijos praeina 7-10 dienų, kuomet vadinamasis nėštumo hormonas (hCG) jau gali būti aptinkamas šlapime.

3. Skauda krūtis


Nėščios moters organizmas pradeda gaminti vis daugiau estrogeno ir progesterono hormonų, ir jų veikla keičia moters kūną taip, kad paruošų jį vaisiaus vystymuisi.
Jūsų krūtys gali tapti jautrios ir šiek tiek padidėti dėl padidėjusio patenkančio į jas kraujo kiekio. Taip pat gali kiek skaudėti spenelius, o krūtų venos tapti tamsesnės.
Vis dėlto minėti simptomai dažnai būdingi ir artėjant mėnesinėms, tad jie ne visada yra ženklas, kad Jūs nėščia.

4. Pasikeičia savijauta


Kartu su pilvo skausmais ir padidėjusio jautrumo krūtimis, ankstyvo nėštumo metu moteris gali patirti ir šiuos simptomus:

  • pykinimas

  • maisto aversija (norima tam tikrų produktų ir nenorima kitų)

  • nuovargis

  • dažnas šlapinimasis


Su laiku šie simptomai gali sustiprėti, iki pirmojo nėštumo trimestro pabaigos, kuomet hCG kiekis organizme išsilygina. Tiesiog stebėkite savo organizmą ir bet kokius neįprastus pokyčius. Jeigu atsiranda kas nors neįprasto, pasidarykite nėštumo testą.

5. Kontraceptinės priemonės nesuveikė


Kontraceptinės piliulės, prezervatyvai ir kitos kontraceptinės priemonės nėra 100 proc. efektyvios. Net ir naudojant jas, visuomet yra nedidelis šansas pastoti. Prezervatyvai gali įplyšti, galite pamiršti išgerti piliulę ir pan. Todėl net jeigu naudojate kontraceptines priemones, atsiradus nėštumo simptomams, nedelskite pasinaudoti nėštumo testu.

Jei abejojate - atlikite nėštumo testą


Trumpai tariant, kiekviena vaisinga moteris, gyvenanti akstyvų seksualinį gyvenimą, kiekvieną mėnesį turi šansą pastoti, net jeigu ir abu partneriai saugosi. Todėl jeigu įtariate, kad galite būti nėščia, nieko nelaukite ir įsitikinkite - pasinaudokite nėštumo testu.
Geriausia testą atlikti po to, kai Jums vėluoja mėnesinės. Daugiau apie nėštumo testų naudojimą skaitykite čia.

Įsigyti nėštumo testų galite čia >>