Skydliaukė ir nevaisingumas

Pastaruoju metu gavome daugybę klausimų, iš kurių matyti, kad lietuvės moterys labai dažnai skundžiasi skydliaukės problemomis. Apie skydliaukę ir jos negalavimus informacijos trūksta, daug moterų, kurios skundžiasi šia problema, negauna tinkamo gydymo. Dar blogiau, kad nemaža dalis moterų, kurioms buvo diagnozuoti skydliaukės veiklos sutrikimai, tiesiog nesigydė arba gydėsi netinkamai.

Skydliaukė ir nevaisingumas - susiję


Skydliaukės veiklos sutrikimai yra viena dažniausių nevaisingumo priežasčių, tačiau jie yra nesunkiai gydomi. Tyrimai rodo, kad vaisingumo problemų turinčios moterys daug dažniau nei įprastai turėjo skydliaukės sutrikimų. Štai kodėl rekomenduojama pasitikrinti skydliaukę dar prieš pradedant planuoti šeimos pagausėjimą.

Nepavyksta pastoti? Naudokite ovuliacijos testus >>


Skydliaukės sutrikimai gali ne tik sumažinti šansus pastoti, tačiau ir pakenkti nėštumui, kuris gali baigtis persileidimu. Kadangi skydliaukė vaidina svarbų vaidmenį organizmo augime ir vystymesi, bet kokie jos sutrikimai gali turėti skaudžių pasekmių vaisingumui, tiek prieš pastojant, tiek nėštumo metu ir po to.

Sutrikimai ir jų gydymas


Pagrindiniai skydliaukės sutrikimai yra hipertiroidizmas (padidėjęs skydliaukės aktyvumas) ir hipotiroidizmas (sumažėjęs skydliaukės aktyvumas).
Hipertiroidizmo simptomai: nuovargis, silpnumas, rankų traukuliai, nuotaikų kaita, nervingumas, padažnėję širdies susitraukimai, išsausėjusi oda, miego sutrikimai.
Hipertiroidizmas gydomas radioaktyviuoju jodu, tam tikrais vaistais, kartais operuojant. Kai kuriais atvejasi tenka vartoti imunosupresantus (imuninę sistemą slopinančius vaistus). Būtina pažymėti, kad hipertiroidizmas neretai praeina ir negydomas.
Hipotiroidizmo požymiai: bendras silpnumo pojūtis, nuovargis, kūno masės padidėjimas, vidurių užkietėjimas, sausi, lūžinėjantys plaukai, retas pulsas, užkimęs balsas, šalčio netoleravimas, vangumas.
Hipotiroidizmo gydymas daug paprastesnis. Reikia tiesiog visą gyvenimą vartoti skydliaukės hormonų. Čia labai svarbu nustatyti tinkamą jų dozę, nes tiek per menkas, tiek per didelis hormonų kiekis gali turėti neigiamų pasekmių Jūsų organizmui.

Kadangi visuomenėje trūksta informacijos apie skydliaukės sutrikimus ir jų poveikį vaisingumui, pasidalinkite šiuo įrašu su draugėmis bei pažįstamomis, ir ypač tomis, kurios turi šių problemų.