Ovuliacija ir seksas

Ovuliacija ir seksas yra du svarbiausi dalykai norint pastoti. Viskas paprasta: jei norite pastoti, privalote mylėtis. Jei norite mylėtis veiksmingai, privalote žinoti, kada vyksta ovuliacija. Kai kurios poros daro klaidą: mylisi tada, kai sužino, kad ovuliacija jau įvyko. Tuo laiku mylėtis dažnai gali būti per vėlu. Kiaušinėlis, po ovuliacijos palikęs kiaušidę, gyvybingas išlieka tik maždaug 12-24 valandas. Todėl jei tarkime ovuliacija įvyko anksti ryte ar naktį, ir Jūs su partneriu mylėsitės tos dienos vakare, tikėtina, kad jau bus per vėlu. Tad kada reikėtų mylėtis?

Kada būna vaisingos dienos?


Moters vaisingos dienos apima kelias dienas iki ovuliacijos. Paprastai sakoma, kad 6-7 dienos iki ovuliacijos yra laikas, kad reikėtų mylėtis. (Žinoma, jei Jūs nenorite pastoti, būtent tuo laikotarpiu turėtumėte susilaikyti nuo sekso.) Pats geriausias laikas mylėtis yra 3 paskutinės dienos iki ovuliacijos. Esmė ta, kad vyro sperma išlieka gyvybinga 3-5 dienas, tad geriausia bus, jei ovuliacijai vykstant sėkla jau bus vietoje. Tokiu būdu labai tikėtina, jog Jūs pastosite.
Kaip dažnai reiktų mylėtis per vaisingas dienas? Rekomenduojama mylėtis kas antrą dieną. To visiškai pakanka pastoti, svarbu, kad mylėtumėtės minėtu tinkamu laiku. Tyrimai rodo, kad seksas kas dieną beveik nepadidina šansų pastoti, lyginant su seksu kas antrą dieną.
Sužinoti, kada vyksta ovuliacija, geriausia naudojant ovuliacijos testus.
Jeigu reguliariai mylintis nepavyksta pastoti metus, reiktų kreiptis pas gydytoją. Pastaruoju metu problemų, susijusių su vaisingumu, skaičius yra gerokai išaugęs. Labai svarbu laiku identifikuoti sveikatos sutrikimus ir juos gydyti. Tiek vyrai, tiek moterys turi tikrintis.