Orgazmas ir pastojimas

Visuomenėje vyrauja įsitikinimas, kad orgazmas ir pastojimas yra du labai susiję dalykai. Kitaip tariant, moteris lengviau pastoja, jei sekso metu ji patiria orgazmą. Tačiau ar šis teiginys yra bent kiek pagrįstas? Ar orgazmas turi kokios įtakos pastojimo sėkmei? Nors daugelis žmonių įsitikinę, kad TAIP, naujausi tyrimai parodė, kad orgazmas ir pastojimas – visiškai nesusiję dalykai.
Moteriai visiškai nebūtina patirti orgazmą, kad ji pastotų. Atlikti tyrimai, kurių metu stebėtos moterys, kurios dažnai patiria orgazmą besimylint, ir tos, kurios orgazmą patiria retai. Rezultatai vienareikšmiai: nebuvo pastebėta skirtumų tarp abiejų šių grupių pastojimo sėkmės.

Kodėl moteris patiria orgazmą?


Jeigu orgazmas neturi įtakos pastojimo sėkmei, kyla natūralus klausimas: kokia apskritai moters orgazmo biologinė reikšmė? Prieš keletą metų mokslininkai paneigė vieną iki tol gan populiarią teoriją, teigusią, kad moters orgazmas yra reliktas iš vyrų (kaip kad vyrai irgi turi spenelius). Pasirodė, jog tai nėra tiesa.

Nepavyksta pastoti? Išbandykite ovuliacijos testus >>


Yra dar viena teorija dėl moters orgazmo: manoma, kad orgazmas sustiprina ryšį su partneriu, taip užtikrindamas būsimiems vaikams stabilią ir saugią aplinką šeimoje. Tačiau kol kas šiai teorijai, kad ir kaip gražiai ji skambėtų, reikia mokslinių įrodymų. Viena aišku: jei Jūs nedažnai patiriate orgazmą, neverta nerimauti, jog tai sukliudys Jums susilaukti vaikų.

Svarbiausia - mylėtis tinkamu laiku


Kad sėkmingai pastotumėte, svarbiausia yra mylėtis tinkamu metu. Kelio dienos prieš įvykstant ovuliacijai yra moters vaisingas laikotarpis, arba vaisingos dienos, todėl būtent tuo metu su partneriu turėtumėte mylėtis bent kas antrą dieną. Sužinoti, kad Jūsų organizme vyksta ovuliacija, galite naudodamasi ovuliacijos skaičiuokle arba ovuliacijos testais.