Kiek laiko reikia pastoti?

Nemažai jaunų porų nežino, kiek laiko reikia pastoti: daug kas įsitikinę, kad užtenka tik pradėti bandymus ir tikslas bus pasiektas iškart. Tačiau realybė nėra tokia paprasta.
Įprasta, kad dauguma jaunų žmonių pirmuosius keletą savo seksualinio gyvenimo metus naudoja kontracepciją (prezervatyvai, tabletės ir t.t.), kad galėtų užbaigti mokslus, pradėti karjerą. Po keleto metų jaunuoliai sukuria šeimą, nutraukia kontraceptikų naudojimą, ir mano, jog pastoti pavyks tuojau pat. Todėl nenuostabu, kad daugelis nusivilia per pirmuosius bandymų pastoti mėnesius. Paskaičiuota, kad pora, kurios abu partneriai yra vaisingumo pike, kiekvieną mėnesį turi maždaug 25 proc. tikimybę pastoti. 85 proc. tokių porų pastoja per pirmuosius metus.

Nepavyksta pastoti? Išbandykite ovuliacijos testus >>


Kad būtų paprasčiau pastoti, sekite savo ciklą, žinokite savo ovuliacijos datą - tam galite pasinaudoti ovuliacijos skaičiuokle arba ovuliacijos testais. Tačiau jeigu nepavyksta pastoti per metus, jaunos poros turėtų kreiptis pas gydytoją. Vyresnės poros, kurių bent vienam nariui yra per 30 metų, turėtų kreiptis pas gydytoją jau po pusės metų nesėkmingų bandymų. Taip yra dėl to, kad vaisingumas pradeda sparčiai mažėti įžengus į ketvirtą dešimtį, tad laukti, delsti tikrai negalima.