Nevaisingumas - ne tik moterų problema

Dažnai manoma, jog nevaisingumas - tik moterų problema. Tačiau statistika rodo, kad vyrų nevaisingumas pasitaiko taip pat dažnai, kaip ir moterų. Todėl kiekviena bandanti pastoti pora turėtų atminti, kad rūpintis savo sveikata, pasitikrinti savo vaisingumą turėtų abu poros nariai. Žemiau pateikiama keletas patarimų vyrams, kurių laikantis galite tikėtis sėkmės belaukiant šeimos pagausėjimo.
Mityba ir sveika gyvensena
Sveika ir įvairi dieta padeda palaikyti vaisingumą. Tam tikri produktai gali būti labai naudingi, pavyzdžiui, migdolai, kiti riešutai, dribsniai, salotos, pupelės, riebi žuvis turi daug vitamino E, kuris reikalingas spermos gamybai. Vitaminas C stiprina imuninę sistemą, o tai labai svarbu norint pastoti. Cinkas, taip pat svarbus vyro sėklai, jo daug turi graikiniai riešutai, grūdai, mėsa. Kepenys, žuvis, žaliosios daržovės, citrusiniai vaisiai ir grūdai bei jų produktai turi daug vitamino B, kuris svarbus abiejų partnerių vaisingumui.
Fizinis aktyvumas, puiki psichologinė sveikata (ypač svarbu išvengti streso), normalus svoris taip pat labai svarbus vyro vaisingumui.
Žalingų įpročių atsisakymas
Daug geriantys vyrai po keleto metų ima prarasti savo vaisingumą: alkoholis sumažiną norą mylėtis, potenciją ir vaisingumą. Tyrimai parodė, kad apvaisinimo metu išgėręs vyras turi daugiau šansų pakenkti būsimajam vaikui nei išgėrusi moteris. Vyras taip pat turėtų mesti rūkyti, nes tai kenkia spermos kokybei ir sumažina jos aktyvumą.
Saulė
Anksčiau manyta, kad vitaminas D svarbus nėščioms moterims, tačiau dabar jau aišku, kad šis vitaminas turi teigiamą poveikį ir vyro spermai. Reiktų stengtis bent 10 minučių per dieną praleisti lauke. Todėl vyrai dirbantys viduje, turėtų bent trumpam išeiti laukan išgerti kavos.
Vyrų vaisingumo tyrimai
Vyrų vaisingumo tyrimai gali būti atliekami gydymo įstaigose. Namų sąlygomis vaisingumą vyras gali pasitikrinti naudodamas spermos testus (dar vadinami vyrų vaisingumo testai).