Menopauzė ir vaisingumas

Moters vaisingumas pasiekia piką maždaug tarp 22-31 metų, ir toliau mažėja. Pasiekusi menopauzę, moteris tampa nevaisinga, ir nebegali susilaukti vaikų.

Sužinokite savo vaisingas dienas naudodama ovuliacijos skaičiuoklę >>


35 metų amžius visuotinai laikomas ta riba, nuo kurios moters vaisingumas jau smarkiai mažėja. Tačiau nederėtų pamiršti, kad moters vaisingumas mažėja nuo pat to laiko, kai jis pasiekia piką. Tai paprastai būna dar nesulaukus 30-ties, apie 25-uosius gyvenimo metus. 35 metų amžius ypatingas tik tuo, kad vidutiniškai nuo to laiko vaisingumas ima mažėti dar sparčiau nei iki tol, o kartu ir tikimybė pastoti. Kas antra 40-ties metų amžiaus sulaukusi moteris jau yra nevaisinga. Būdama 45-erių, vidutinė moteris turi tik 5 proc. šansą pastoti.

Sužinokite, ar Jūs vis dar vaisinga: išbandykite menopauzės testus >>


Nors menopauzę daugelis moterų išgyvena apie 50-uosius gyvenimo metus, net ir likus iki jos dešimtmečiui, pastoti jau tampa itin sudėtinga. Kodėl? Esmė ta, kad nors 40-ies ir vyresnės moterys dar patiria ovuliaciją, jų kiaušinėliai jau yra gerokai prastesnės kokybės. Kiaušinėlių su nenormalia genetine medžiaga dalis taip pat vis didėja. Štai kodėl didėja tikimybė susilaukti vaikelio su įgimtais sutrikimais (pvz., Dauno sindromas). Žinoma, kiekvienas organizmas skirtingas: vienoms moterims vaisingas laikotarpis gali tęstis gerokai ilgiau nei kitoms. Tačiau atminkite, kad kiaušinėlių skaičius Jumyse su metais vis sparčiau mažėja.