6 nėštumo savaitė

Lyginant su 5 nėštumo savaite, embriono ilgis patrigubėjo! Šiuo metu jis siekia net iki 0,5 cm, nors svoris beveik nepakito nuo praeitos savaitės - daugiau nei 1 gramas. 6 nėštumo savaitė yra puikus laikas nuspręsti, kur gimdysite (rekomenduojama gimdyti gydymo įstaigoje, ne namie).

<< 5 nėštumo savaitė


6 savaitės pokyčiai


6 nėštumo savaitę Jūsų būsimo vaikelio besiformuojanti širdis jau plaka ritmiškai. Nuo šios savaitės iki gimimo vaisiaus (nuo 9 savaitės embrionas vadinamas vaisiumi) širdis plaks maždaug 150 dūžių per minutę dažniu, t.y. dvigubai dažniau nei suaugusiojo širdis. 6 nėštumo savaitė - taip pat galvos smegenų pusrutulių vystymosi metas.
Galūnių užuomazgos tampa vis ilgesnės, pasirodo nosies užuomazga. Formuojasi akys. Šią savaitę akies lęšiukas jau susiformavęs, taip pat ir rainelė, ragena, tinklainė. Plaučiuose jau pradeda formuotis antriniai atsišakojimai, plaučių vystymasis tęsis ir po gimimo.
Nors motinos kraujas teikia būsimajam kūdikiui maistą ir deguonį, jis tiesiogiai nesimaišo su embriono (vaisiaus krauju). Reikalingų medžiagų apykaita vyksta per placentą, kurioje taip pat gaminami hormonai, reikalingi augimui.
Mamos savijauta šiuo laiku nepastovi. Dėl to kalta besikeičianti hormonų pusiausvyra organizme. Pavyzdžiui, galite staiga pradėti labai nemėgsti tam tikrų kvapų. Pykinimas taip pat gali imti varginti dar labiau. Stenkitės valgyti mažesnėmis porcijomis, bet dažniau (6-7 kartus per dieną), nepamirškite gerti pakankamai skysčių. Daug ilsėkitės, venkite bet kokio streso.

7 nėštumo savaitė >>