5 nėštumo savaitė

5 nėštumo savaitė - intensyvių pokyčių metas. Embriono ilgis šiuo metu jau 1,5 mm ar daugiau, svoris - daugiau nei 1 gramas, ir jau gali būti matomas plika akimi.

<< 4 nėštumo savaitė


Embriono pokyčiai


Toliau vystosi nervinis vamzdelis, pradeda formuotis širdis, kvėpavimo sistema, kiti vidaus organai. Pats embrionas dabar jau primena ne plokščią diską, o susirietusį vamzdelį. Vienas jo galas pamažu taps galva, kitas - užpakaliuku. Tarp šių galų, nerviniame vamzdelyje, pasirodo iškilimai, kurie yra centrinės nervų sistemos užuomazgos. Širdis šiuo metu dar yra tik mažytis vamzdelis, bet sekančią savaitę ji jau turės dešinįjį ir kairįjį skyrius.
Smegenų užuomazgos taip pat vystosi greitai - jos jau pasidalino į dvi dalis - būsimuosius pusrutulius. Kvėpavimo sistema - kol kas tik viršutinė jos dalis - tai pat vystosi. Pasirodo gerklų ir trachėjos užuomazgos. Toliau kvėpavimo sistema augs "apačion", susiformuos plaučiai. Galūnės kol kas atrodo tik kaip menki iškilimai embriono paviršiuje.

Būsimos mamos savijauta


Būsimoji mama būtent nuo 5 savaitės paprastai pradeda jausti būdingus nėštumo požymius: pykinimas, padažnėjęs šlapinimasis, mieguistumas, nuotaikų kaita, galvos skausmas. Kai kurios nėščiosios jaučia didelį norą valgyti sūrų, marinuotą maistą.

6 nėštumo savaitė >>