30 nėštumo savaitė

30 nėštumo savaitė - vaisius jau didelio kopūsto dydžio, ir turi pastovų miego-budravimo ciklą. Vaisiaus ilgis - 39-40 cm, svoris - 1300 ar net daugiau gramų.

<< 29 nėštumo savaitė


30 nėštumo savaitė: vaisius


Nuo maždaug šio laikotarpio vaisius priaugs po 200-250 g kiekvieną savaitę. Nors organų sistemos jau susiformavusios, iki pat gimimo sparčiai augs riebalinis audinys. Jis bus reikalingas vidiniams organams apsaugoti, energijai aprūpinti bei kūno temperatūrai palaikyti. Kadangi vaikas darosi vis putlesnis, o vietos judėti jau visai nedaug, galite pastebėti, kad jo aktyvumas darosi mažesnis. Tačiau jis neturėtų visai išnykti - jeigu kurį laiką nejaučiate jokių vaisiaus judrumo ženklų, nedelsiant kreipkitės pas gydytoją.
Nuo odos slenka smulkūs plaukeliai (lanugo), iki gimdymo jie paprastai visai išnyksta, bet ne visada.

30 nėštumo savaitė: mama


Savijauta, lyginant su antru nėštumo trimestru, gerokai blogesnė. Kankina vidurių užkietėjimas, pūtimas, padažnėjęs šlapinimasis, graužiantis rėmuo, galvos skausmas ir svaigimas, miego sutrikimai... Tačiau iki gimdymo teliko jau tik apie 10 savaičių, todėl malonus nerimas ir laukimas žymiai palengvina nekokią savijautą.
Šiuo metu reiktų įdėmiai sekti vaiko aktyvumą: per parą turėtų būti bent 24 judesiai, per valandą - maždaug 6. Labai svarbu pakankamai pailsėti, išsimiegoti. Jau greičiausiai nebedirbate, todėl galite susiplanuoti savo laiką taip, kad užtektų laiko ir įvairiausiems darbams namie, tačiau prioritetas turi būti poilsis.

31 nėštumo savaitė >>