29 nėštumo savaitė

29 nėštumo savaitė - Jūsų vaikelis jau labai primena tokį, koks gims. Jo oda vis lygėja dėl sparčiai besikaupiančių riebalų. Vaisiaus ilgis - 38-39 cm, svoris - apie 1150 g.

<< 28 nėštumo savaitė


29 nėštumo savaitė: vaisius ruošiasi gimimui


Vaisius kasdien darosi vis stipresnis: jo spyriai, spaudimai, pasisukimai ir kiti judesiai vis stipriau juntami. Šiuo metu vaisius jau užima didžiąją dalį gimdos, tad jam judėti erdvės nebėra daug. Vaisiaus nervinė sistema jau taip puikiai išsivysčiusi, kad norėdamas išgirsti aplinkinius garsus, jis jau pasuka galvą.
Smulkūs plaukeliai ant odos (lanugo) pamažu slenka, taip pat nyksta ir riebalinis odą dengiantis sluoksnis (Vernix caseosa). Visos vaisiaus organų sistemos jau pilnai funkcionuoja, imunitetas taip pat pasirengę išoriniam pasauliui.

29 nėštumo savaitė: mama


Trečiajame nėštumo trimestre gali pasirodyti nelabai malonus vėlyvo nėštumo požymis: išskyros iš spenelių. Tai būna gelsvos spalvos, skystos konsistencijos išskyros, motinos pieno pirmtakas.
Šiuo laiku gimda su sparčiai augančiu vaisiumi jau ima spausti Jūsų vidaus organus. Pakinta kvėpavimas, labai dažnai norisi į tualetą. Svarbu daug ilsėtis, palaikyti taisyklingą laikyseną.

30 nėštumo savaitė >>