28 nėštumo savaitė

28 nėštumo savaitė - Jūsų vaikelis didelio baklažano ilgumo, jis jau pradeda atverti akis ir mirksėti. Vaisiaus ilgis - 37-38 cm, svoris - apie 1 kg! 28 nėštumo savaitė kartu yra ir paskutinio - trečio nėštumo trimestro - pradžia - iki gimdymo lieka visai nedaug.

<< 27 nėštumo savaitė


28 nėštumo savaitė: vaisius


Šiuo metu vaisius ne tik atmerkia akis, bet jo rainelėse jau yra pigmento, nuo kurio priklauso akių spalva. Tačiau net jeigu ir sugebėtumėte pamatyti jo akis dabar (dažniausiai vaisiaus akys būna mėlynos), tai nereiškia kad būtent tokia bus vaiko akių spalva. Mat akys gali pakeisti spalvą iki vaikui sulaukiant 6-12 mėnesių amžiaus.
Vaisiaus smegenys vis dar sparčiai vystosi. Tai tęsis ir vaikui gimus - smegenų vystymuisi reikalinga dieta, gausi riebalais, kurių gausu motinos piene. Todėl nemaža dalis galvos smegenų vystymosi įvyksta po gimdymo - antraip vaisiaus galva būtų per didelė mamos pilvui!
Sparčiai augančiam vaisiui reikia vis daugiau deguonies ir maisto medžiagų. Todėl labai išaugo kraujo apytaka per placenta. Savo ruožtu placenta taip pat sparčiai didėja. Jeigu 20 nėštumo savaitę ji svėrė apie 170 gramų, tai šiuo metu jos svoris jau siekia maždaug 400 gramų!

28 nėštumo savaitė: būsima mama


Įžengus į trečia trimestrą, vis labiau jaučiamos nėštumo pasekmės Jūsų kūnui. Judėti darosi vis sunkiau, greičiau pavargstama. Ypač nuvargintos kojos ir nugara. Augantis vaisius jau taip pat yra daug stipresnis, ir jo judesiai juntami daug stipriau. Šiuo metu kūdikio aktyvumas neretai gali trukdyti mamai užmigti vakare.
Jeigu vaisiaus judesiai labai reti, ar jų visai nejuntate, reiktų nedelsiant kreiptis pas gydytoją. Šiuo metu yra puikus metas rengtis gimdymui - išsiaiškinkite visus klausimus ir apsitarkite apie gimdymo eigą su specialistais.

29 nėštumo savaitė >>