27 nėštumo savaitė

Atėjo 27 nėštumo savaitė: Jūsų būsimas kūdikis jau tokio didumo, kaip nemažas žiedinis kopūstas (kalafioras). Vaisiaus ilgis - 36-37 cm, svoris - apie 875 g.

<< 26 nėštumo savaitė


27 nėštumo savaitė: vaisiaus vystymasis


Šiuo metu jau galite pajausti, kai vaisius žagsi, nors tai jis greičiausiai jau darė kelias savaites. Žagsulį sukelia nevalingi diafragmos susitraukimai. Kadangi vaisiaus plaučiai pripildyti skysčio, o ne oro, žagsulys nesukelia garso, o tiesiog priverčia šoktelti Jūsų pilvą.
Vaisius tampa vis savarankiškesnis: jo endokrininės liaukos jau gamina daugybę hormonų, kurie nulems jo protinius sugebėjimus ir kitas savybes. Vis dar sparčiai tebesivysto nervų sistema. Jeigu gimdymas įvyktų šiuo laiku, vaikas galėtų išgyvento suteikus tinkamas sąlygas.

27 nėštumo savaitė: mamos savijauta


Kaip minėta, vaisius tampa vis labiau nepriklausomas nuo mamos. Todėl turėtumėte pasijusti geriau. Jūsų kaulai pamažu minkštėja, nes kūnas ruošia gimdymo kanalą gimdymui.
Normalu jaustis pavargusiai, tačiau nenusiminkite - liko tik maždaug 13 savaičių. Tiesiog atsipalaiduokite, ilsėkitės, stenkitės leisti laiką su artimiausiais, brangiausiais žmonėmis. Venkite tų žmonių, kurių nelabai mėgstate, kurie Jums sukelia streso.

28 nėštumo savaitė >>