26 nėštumo savaitė

26 nėštumo savaitė - vaisius jau beveik tokio ilgio, kaip cukinija! Akys jau gerai išsivysčiusios, aiškiai matyti ir antakiai, vis daugiau plaukų ir ant galvos. Vaisiaus ilgis - 35-36 cm svoris - apie 760 g. Šiuo metu vaisiaus svoris sudaro maždaug ketvirtį jo svorio gimus.

<< 25 nėštumo savaitė


26 nėštumo savaitė: vaisius


Šiuo metu vaisius jau turi savo miego režimą, jis visiškai nepriklauso nuo Jūsų dienos-nakties ritmo. Beje, nemažai nėščiųjų gali pajausti, kada vaisius miega, kada - ne, vien pagal jo aktyvumą. Kaip minėta, jau susiformavę antakiai, taip pat blakstienos. Ir apskritai, vaisiaus veido bruožai jau daugmaž nusistovėję - tokie jie bus būdingi ir kūdikiui gimus.
Rekomenduojama kalbėtis, dainuoti lopšines, skaityti ar pasakoti pasakas, istorijas, klausyti klasikinės, ramios muzikos. Abiejų tėvų bendravimas yra svarbu, nes vaisius jau sugeba atskirti balsus. Kalbėdamiesi su juo sutvirtinsite savo ryšį su būsimuoju kūdikiu.

26 nėštumo savaitė: būsima mama


Artėjant antro trimestro pabaigai, Jūsų pilvukas jau visai didelis. Nuo pastojimo priaugote apie 6-10 kilogramų (žinoma, tai labai individualu). Didžioji dalis šio svorio tenka vaisiui, placentai, amniono skysčiui, padidėjusiai gimdai, išaugusiam kraujo ir kitų kūno skysčių organizme tūriui.
Greičiausiai jau nebesijaučiate taip gerai, kaip šio trimestro pradžioje. Šiuo laiku gali varginti graužiantis rėmuo, vidurių pūtimas ir užkietėjimas. Jūs norite dažnai šlapintis. Jeigu jaučiate skausmą (nesvarbu, kokį), nedelsiant kreipkitės pas gydytoją - šiuo metu labai svarbu, kad būtumėte visiškai sveika.

27 nėštumo savaitė >>