25 nėštumo savaitė

25 nėštumo savaitė - vaisius jau gali stipriai sugriebti savo mažyčių delnu. Taip gali iškišti liežuvį! Vaisiaus ilgis - 34-35 cm, svoris - apie 660 g.

<< 24 nėštumo savaitė


25 nėštumo savaitė: vaisiaus vystymasis


Vaisiaus virškinamasis traktas jau funkcionuoja, formuojasi pirmosios išmatos (meconium), kurios bus pašalintos greitai po gimimo. Retais atvejais šios išmatos pašalinamos dar prieš gimimą - tuomet turi būti atlikta valymo procedūra.
Maždaug šiuo metu kraują gaminti ima kaulų čiulpai - iki šiol šią funkciją atliko kepenys ir blužnis. Tebesivysto alveolės, jos pasidengia surfaktantu, taip plaučiai ruošiami kvėpuoti oru. Jeigu anksčiau nebuvo nustatyta vaisiaus lytis, šiuo metu ultragarsu jau lengvai galima tai padaryti. Mat išoriniai lytiniai organai jau gerai išsivystę.

25 nėštumo savaitė: mamos savijauta


Šiuo metu jau galite girdėti vaisiaus širdelės plakimą, kai aplink visiška tyla. Pilvui labai sparčiai didėjant, nėščioji jau nebesijaučia taip lengvai ir puikiai, kaip iki šiol. Gali skaudėti diafragmą, graužti rėmuo, skaudėti kojas. Jeigu esate linkusi į venų varikozę, būtinai tarkitės su gydytoju, kaip palengvinti Jūsų kojų būklę.
Stenkitės daug ilsėtis, kad Jūsų kojos ir nugara nepervargtų. Esant sunkioms akimirkoms, pasitelkite savo partnerį, artimuosius, kurie suteiktų paramą.

26 nėštumo savaitė >>