23 nėštumo savaitė

23 nėštumo savaitė - Jūsų vaisius jau didelės bulvės dydžio. Smegenys ir klausa jau taip išsivystę, kad jis pradeda atpažinti Jūsų balsą. Vaisiaus ilgis - apie 29 cm, svoris - apie 500 g.

<< 22 nėštumo savaitė


23 nėštumo savaitė: vaisiaus vystymasis


Per artimiausias porą savaičių vaisiaus smegenyse išsivystys milijardai nervinių ląstelių. Jos bus atsakingos už judesius, pojūčius, pagrindines gyvybines funkcijas (pvz., kvėpavimą). Taip pat šiuo metu vyksta didžiuliai pokyčiai vaisiaus plaučiuose. Gaminama tam tikras junginys - surfaktantas, leisiantis orui patekti į alveoles, ir taip pilnai išsiplėsti plaučiams. Žinoma, kol kas vaisius įkvepia tik amniono skystį, tačiau kai tik gims, jau bus pasirengęs kvėpuoti oro.

23 nėštumo savaitė: būsimas mama


Pilvas sparčiai didėja, gimda ima spausti šlapimo pūslę, todėl dažnai norisi šlapintis. Nevartokite daug skysčių prieš eidama miegoti, kad nereiktų keltis į tualetą naktį. Miegas, poilsis šiuo metu labai svarbu.
Sparčiai augantiems vaiko smegenims būtinas pakankamas deguonies kiekis. Todėl kuo daugiau laiko praleiskite gryname ore, patalpose su geru vėdinimu. Taip pat venkite stresinių situacijų, nes dėl jų gali susidaryti deguonies trūkumas vaisiui. Taip pat vaisiui reikia ir vis daugiau maisto medžiagų, todėl Jūsų gaunamo maisto kiekis turėtų atitinkamai augti.
Svarbus ir pakankamas skysčių suvartj0mas. Kadangi nėščiosios per dieną netenka maždaug 2 litrų vandens prakaituodamos ir šlapindamosi, reikia išgerti ne mažesnė kiekį.

24 nėštumo savaitė >>