21 nėštumo savaitė

21 nėštumo savaitė - jau peržengėte į antrą savo nėštumo pusę, sparčiai artėja gimdymas. Vaisius šiuo metu jau nemažos morkos ilgumo. Jo ūgis - 25-28 cm, svoris - maždaug 360 g.

<< 20 nėštumo savaitė


21 nėštumo savaitė: vaisius


Šiuo metu vaisius jau reaguoja į prisilietimus. Jeigu pridėsite ranką prie pilvo, jis atsitrauks, arba priešinsis spaudimui. Vaisius dabar auga labai sparčiai, iš dalies dėl to, kad skrandis jau geba pasisavinti medžiagas, esančias amniono skystyje, kurį vaisius vis ryja. Žinoma, didžioji dalis maisto medžiagų patenka per placentą.
Vaisius judriai keičia savo pozas ir buvimo vietą gimdoje. Jis gali gulėti išilgai gimdos dugno, gali kabėti žemyn galva. Paprastai jis sustoja vienoje iš padėčių šio, t.y. antrojo trimestro pabaigoje.

21 nėštumo savaitė: būsima mama


Vaisius šiuo metu aktyviai kaupia riebalus, todėl Jūsų svoris turėtų sparčiai augti. Atitinkamai turėtų išaugti ir Jūsų apetitas. Pilvas sparčiai auga, todėl rinkitės patogius drabužius ir avalynę. Nepamirškite daug ilsėtis - Jūsų kūnas, o ypač nugara ir kojos, šiuo metu patiria vis didėjantį krūvį.

22 nėštumo savaitė >>