19 nėštumo savaitė

19 nėštumo savaitė - vaisius šiuo metu jau mango vaisiaus dydžio! Jo kojos pagaliau jau yra ilgesnės nei rankos, judesiai vis labiau koordinuoti ir sąmoningesni. Vaisiaus ilgis - 15 cm, svoris - apie 240 g.

<< 18 nėštumo savaitė


19 nėštumo savaitė: vaisius


Vaisiaus odą padengia plonas riebalų sluoksnis (Vernix caseosa), padedantis reguliuoti kūno temperatūra ir saugantis odą nuo infekcijų ir amniono skysčio poveikio. Gimimo metu didžioji dalis šio sluoksnio jau bus sunykę. Vaisiaus širdis jau beveik pilnai susiformavusi, ji plaka dvigubai greičiau nei Jūsų.
Šiuo metu labai sparčiai vystosi galvos smegenys, dėl to jo judesiai tampa įvairūs, labiau sąmoningi. Plaučiuose susiformuoja bronchai. Mažylis jau gali pajudinti kaklą labai daug, taip pat kilnoti galvą.

19 nėštumo savaitė: būsimos mamos savijauta


Kol vis dar tęsiasi antras nėštumo trimestras, skirkite laiko sau. Dabar puikus laikas kelionei, kitokiai veiklai. Nepamirškite ir seksualinio gyvenimo - su partneriu galite mylėtis, ir tai daryti labai patartina. Poros artumas, daug teigiamų emocijų sutvirtins jauną ir tuoj pagausėsiančią šeimą.
Augantis pilvukas gali kelti nepatogumų, tačiau turėtumėte greitai priprasti. Vaikščiokite ir sėdėkite tiesiai, sėdėdama galite pasidėti kojas ant kėdutės ar kušetės. Miegokite gulėdama ant šono, tokioj pat pozoj kaip ir Jūsų vaisius.

20 nėštumo savaitė >>