17 nėštumo savaitė

17 nėštumo savaitė - mažylis sparčiai auga, jis jau maždaug kaip kriaušė. Būsimasis kūdikis jau tikras mažas žmogutis - jo judesiai sudėtingi, jis girdi aplinkinius garsus, jaučia visas mamos nuotaikas, emocijas. Vaisiaus ilgis - apie 13 cm, svoris - 140 g.

<< 16 nėštumo savaitė


17 nėštumo savaitė: vaisius


Maždaug šiuo metu vyksta labai svarbus pokytis vaisiaus vystymesi: pradeda funkcionuoti jo paties imuninė sistema. Tai reiškia, kad net mamai susirgus, vaiko imunitetas bandys apsaugoti vaiką nuo infekcijos. Tačiau vis vien turėtumėte būti labai atsargi, ir saugotis bet kokių infekcijų.
Vaisiaus kojos, rankos ir liemuo pagaliau pralenkė galvą savo dydžiu - savo proporcijomis jis tampa vis panašesnis į kūdikį. Pradėjo augti riebalinis sluoksnis, nuo šiol vaisius ims "storėti". Gimimo metu kūno riebalai jau sudarys daugiau nei pusę kūdikio svorio.
Kraujotakos sistema jau funkcionuoja visu pajėgumu, pradeda veikti ir hipofizės liauka.

17 nėštumo savaitė: mama


Nėščiosios pilvukas jau turėtų pasimatyti (tai labai individualu, tačiau paprastai jis ima rodytis 12-16 savaitėmis). Sparčiai augant gimdai, placentai, kartais pilve gali suskausti, galite dažniau norėti šlapintis, kartais pasidaro sunku kvėpuoti. Šiuo metu ant pilvo miegoti jau negalima - kad nespaustumėte gimdos. Ant nugaros miegoti taip pat negalima, nes gimdai spaudžiant tuščiąją veną, bus trukdoma kraujui tekėti į vaisių.
Pilve galite pajusti įvairiausių pojūčių - šiuo metu jame vyksta daugybė procesų. Tačiau jeigu pilvą ima skaudėti, nedelsiant kreipkitės pas gydytoją.

18 nėštumo savaitė >>