16 nėštumo savaitė

16 nėštumo savaitė - būsimasis kūdikis jau avokado vaisiaus didumo. Tvirtėja vaisiaus kaulai, jau galite pajusti pirmuosius tvirtėjančio žmogučio judesius. Vaisiaus ilgis - 11-12 cm, svoris - 100 ar daugiau gramų.

<< 15 nėštumo savaitė


16 nėštumo savaitė: vaisius


Vaisiaus skeletas sparčiai tvirtėja: iš kremzlinio audinio jis virsta kauliniu. Tačiau net ir gimdymo metu kaulai bus pakankamai minkšti, elastingi, kad kūdikis lengviau praeitų pro mamos gimdymo kaklelį. Vaisius jau gali sukioti galvą, dažnai čiulpia nykštį. Pradeda funkcionuoti pagrindiniai vidaus organai: širdis, kepenys, skrandis, žarnynas, tulžies pūslė. Šiuo metu jau galima nustatyti ir vaisiaus kraujo grupę, rezus faktorių. Jeigu laukiatės mergaitės, jos kiaušidėse šiuo metu formuojasi šimtai tūkstančių kiaušinėlių - būsimųjų Jūsų anūkėlių.

16 nėštumo savaitė: būsimos mamos savijauta


Šiuo metu jau galite pajusti vaiko judesius, tačiau jeigu dar nejaučiate, nėra ko nerimauti. Tai labai individuali - vienos nėščiosios pajunta tai anksčiau, kitos - gerokai vėliau, nėštumui jau beveik įpusėjus. Paprastai anksčiau pirmuosius vaisiaus spyrius pajunta jau ne pirmąkart besilaukiančios mamos. Sparčiai didėja gimda ir placenta. Dauguma nėščių moterų šiuo metu jaučiasi puikiai - pilvas dar nėra labai didelis, pykinimas, galvos skausmas ir kiti nemalonūs pirmojo trimestro pojūčiai praėję. Apetitas puikus, todėl galite rinktis valgyti tai, kas tinkamiausia Jums ir Jūsų mažyliui.

17 nėštumo savaitė >>