15 nėštumo savaitė

15 nėštumo savaitė - Jūsų vaisius jau obuolio didumo. Šiuo metu jo smegenys jau kontroliuoja visus raumenis, todėl judesiai tampa vis sudėtingesni (kartais gali net salto padaryti!). Vaisiaus ilgis - 10 cm, svoris - 70 g.

<< 14 nėštumo savaitė


15 nėštumo savaitė: vaisiaus vystymasis


Vaisiaus kūno paviršių dengiantys plonyčiai plaukeliai (vadinami lanugo), padeda palaikyti kūno temperatūrą. Tačiau kai vaisius jau turės sukaupęs pakankama riebalinio audinio sluoksnį, šie plaukeliai nukris. Paprastai taip nutinka dar iki gimdymo. Veido išraiškos šiuo metu jau beveik tokios, kokios būdingos kūdikiams. Vaisius gali susiraukti, prisimerkti, juoktis ir t.t. Tai nėra susiję su jo nuotaika, tačiau yra puikus būdas veido raumenims mankštinti.
Šiuo metu jau yra puikus metas ultragarso tyrimu sužinoti būsimo vaiko lytį. Žinoma, jei tik to norite.

15 savaitė būsimai mamai


Maždaug šiuo metu tam tikrose vietose patamsėja oda: aplink spenelius, pažastyse, kelių sulenkimuose, bamboje. Jeigu Jūsų plaukai tamsūs, o oda šviesi, galite pastebėti, kad oda patamsėjo aplink akis, nosyje, skruostuose. visi šie odos patamsėjimai paprastai išnyksta praėjus keliems mėnesiams po gimdymo. Venkite tiesioginių saulės spindulių, visuomet dėvėkite skrybėlę plačiu bryliu.

16 nėštumo savaitė >>