14 nėštumo savaitė

14 nėštumo savaitė - ramus metas mamai, ir spartaus augimo bei vystymosi laikotarpis vaisiui. Jūsų vaisius jau maždaug persiko dydžio. Jo ilgis - 8-9 cm, svoris - virš 40 gramų. Visi vidiniai organai jau susiformavę, jie toliau sparčiai vystysis iki pat gimimo.

<< 13 nėštumo savaitė


14 nėštumo savaitė


Prasidėjus antram nėštumo trimestrui, smarkiai sumažėja rizika, kad kūdikis gims su genetinėmis ligomis. Vaisius darosi vis judresnis, aktyvesnis. Jis judina rankas, koja, sugniaužia pirštus į kumštį, suriečia kojos pirštukus. Kartais jis prisiliečia prie gimdos sienelės, tačiau tučtuojau atsitraukia - suveikia jo refleksai. Kai kurios nėščiosios (bet palyginti retai) jau nuo šios savaitės ima jausti kūdikio judesius. Vaisius jau turi antakius ir blakstienas, jo kūną dengia mažyčiai plaukeliai.

Nėščiosios savijauta


14 savaitė yra ramaus laikotarpio pradžia būsimai mamai. Kaip minėta, apsigimimų, persileidimo rizika labai maža, galite būti ramu, rūpintis savimi ir savo būsimuoju vaikeliu, ruoštis gimdymui.
Tiesa, kai kurioms neėščiosioms pasireiškia vitaminų trūkumas, ima kraujuoti dantenos ir pan. Mat organizmas dėl sparčiai augančio vaisiaus ir jo poreikių gali nusilpti. Kaip tuo pasirūpinti, tarkitės su gydytoju.

15 nėštumo savaitė >>