13 nėštumo savaitė

13 nėštumo savaitė - antro nėštumo trimestro pradžia. Šiuo metu vaisius jau nedidelės citrinos dydžio! Jo ilgis - daugiau nei 7 cm, svoris - apie 20 gramų.

<< 12 nėštumo savaitė


13 nėštumo savaitė: vaisius


Vaisiaus veidas keičiasi ir gražėja tiesiog dienomis. Ausytės pasistūmėjo tolyn nuo kaklo ir jau esti savo vietoje, akys priartėjo viena prie kitos. Iki šiol, galva buvo labai neproporcingai didelė, lyginant su likusiu kūnu. Tačiau nuo šiol likęs kūnas ima augti sparčiau. Visi pagrindiniai organai jau daugmaž savo vietose, ir sparčiai vystosi, auga. Kasa ima gaminti insuliną, žarnyne formuojasi gaureliai, mikroflora. Būtent šiuo metu formuojasi vaisiaus skonis, kvapai. Tai, ką mama valgys antro trimestro metu, greičiausiai vėliau patiks arba nepatiks kūdikiui. Vaisius jau gali žiovauti, daryti įvairias veido išraiškas, juoktis.

Būsimos mamos savijauta


13 nėštumo savaitė daugumai nėščiųjų yra tikras palengvėjimas. Nebevargina pykinimas, nuotaikų kaita, skonio ir kvapų pojūčių kaita. Deja, gali prasidėti kitos problemos, tokios kaip vidurių užkietėjimas. Šiuo metu taip pat padidėja tikimybė susirgti pienlige (sukėlėjas - grybelis Candida albicans). Antrajame nėštumo trimestre galima gyventi aktyvų seksualinį gyvenimą. Pakitus hormonų pusiausvyrai, padidėja moters libido (noras mylėtis), lytiniai organai tampa jautresni. Todėl mėgaukitės savo partnerio artumu, meile, kūniškais malonumais.

14 nėštumo savaitė >>