11 nėštumo savaitė

11 nėštumo savaitę vaisius yra maždaug figos dydžio, jo ilgis - maždaug 4 cm, svoris - 7 gramai. Nuo dabar iki 20 nėštumo savaitės vaisiaus svoris išaugs 30 kartų, ilgis - 3 kartus.

<< 10 nėštumo savaitė


11 nėštumo savaitė: besispardantis vaisius


Šiuo metu vaisius jau šiek tiek "kvėpuoja po vandeniu". 10-11 nėštumo savaitę jis pradeda įkvėpti nedidelį kiekį jį supančio amniono skysčio. Tai padeda augti ir vystytis plaučiams. Šiuo metu vaisiaus kojos jau pakankamai išsivysčiusios, tad vaisius pradeda spardytis. Tiesa, šie spyriai mamai dar nejuntami, tačiau jau gali būti aptinkami ultragarsu. Vaisiaus rankos vystosi sparčiau nei kojos, todėl jos atrodo ilgesnės.

Mamos savijauta


Kaip ir anksčiau, kamuoja nuotaikos ir savijautos kaita. Jūsų imuninė sistema nusilpusi, todėl saugokitės nuo peršalimo ir kitų negalavimų. Gerkite daug skysčių, ypač karštų arbatų. Tačiau būkite atsargi su žolelių arbatomis - ne visas jas galima vartoti nėštumo metu.
Jeigu jaučiatės labai prislėgta, arba labai kamuoja pykinimas, kiti negalavimai, būtinai kreipkitės pas gydytoją. Savalaikė pagalba nėštumo metu yra labai svarbu.

12 nėštumo savaitė >>