1 nėštumo savaitė

1 nėštumo savaitė prasideda nuo pirmos Jūsų paskutiniųjų mėnesinių dienos. Kitaip tariant, pirmosios savaitės metu iš tikrųjų Jūs dar nesate nėščia. Apvaisinimas įvyksta tik antrosios nėštumo savaitės pabaigoje-trečiosios savaitės pradžioje. Kitaip tariant, nėštumas skaičiuojamas dar nepastojus. Kodėl?
Taip daroma dėl to, kad sužinoti tikslią pastojimo (apvaisinimo datą) praktiškai neįmanoma. Tuo tarpu pirmąją mėnesinių dieną žino dauguma moterų. Nuo šios datos 40 savaičių paprastai ir laikoma numatoma gimdymo data. Paskaičiuoti apytikslę gimdymo datą galite naudodamasi nėštumo skaičiuokle.

Apvaisinimas


Apvaisinimas nebūtinai įvyksta tą pačią dieną, kai buvo mylimasi. Spermai prireikia kelių valandų nukeliauti iki kiaušintakių, kur ir gali būti apvaisinamas kiaušinėlis. Apvaisinimas paprastai įvyksta 14-17-tą ciklo dieną (jeigu ciklas trunka 28 dienas).
Jeigu jau pasitikrinote nėštumo testu ir jis buvo teigiamas, Jūs jau esate bent jau 4-oje nėštumo savaitėje. Ankstyviausi nėštumo testai nėštumą nustato praėjus savaitei po apvaisinimo.

2 nėštumo savaitė >>