Temperatūra nėštumo metu

Nėštumo metu moters organizmas patiria daugybę pokyčių. Pirmą kartą pastojusioms būsimoms mamoms visi dalykai yra nauji ir nepatirti, daug ką reikia sužinoti. Vienas iš svarbių organizmo pokyčių yra kūno temperatūra nėštumo metu.
Geriausias laikas pasimatuoti kūno temperatūrą yra ryte, dar neišlipus iš lovos. Geriausia matuoti temperatūrą termometrą laikant burnoje. Tam, kad rezultatai būtų patikimi, matuotis temperatūrą reiktų kas dieną tuo pačiu metu. Priminsime, kad bazinė kūno temperatūra yra 37º C.

Kūno temperatūra nėštumo metu


Jeigu pastebėjote, kad temperatūra pakilo 2 savaitės po ovuliacijos, tikėtina, kad Jūs pastojote. Tai yra vienas pirmųjų pastojimo požymių, pasirodantis netgi prieš vėluojančias mėnesines. Tačiau bazinė kūmo temperatūra pakilusi būna tik pirmojo nėštumo trimestro metu, vėliau ji sugrįžta prie įprastos.

Kodėl pakyla kūno temperatūra?


Temperatūros kilimo priežastys gali būti kelios. Visų pirma, pastojus suintensyvėja organizmo metabolizmas. Šitaip tarsi prisitaikoma dirbti "už du". Kita priežastis - hormonų veiklos pokyčiai organizme.

Kiek pakyla temperatūra nėštumo metu?


Temperatūros padidėjimas nėštumo metu nėra didelis. Vidutiniškai bazinė kūno temperatūra pakyla 0,2-0,25º C. Šis temperatūros pakilimas tęsis pirmuosius kelis nėštumo mėnesius (iš esmės - pirmo nėštumo trimestro metu). Jeigu Jūs nepastojote, temperatūra grįžta prie normalios, kaip ir įprastai ciklo metu.

Kitos priežastys


Temperatūros pakilimas nebūtinai reiškia nėštumą, jis gali signalizuoti ir apie ligą. Jeigu kartu su pakilusia temperatūra pasijaučiate blogai, nedelsiant kreipkitės pas gydytoją. Taip pat kūno temperatūra gali pakilti dėl pakitusio gyvenimo būdo, aplinkos. Nemiga, stresas, intensyvi fizinė veiklas, kofeinas, karštas ir drėgnas oras - vis šie ir kiti veiksniai gali būti pakilusios kūno temperatūros priežastimi.