Seksas nėštumo metu: patarimai

Ar nėštumas padidino Jūsų potraukį seksui? O gal atvirkščiai - seksas Jums visai ne galvoje? Bet kokiu atveju, šiame straipsnyje trumpai aptarsime tai, kas žinotina apie seksą nėštumo metu.
Jei norite pastoti, Jūs mylitės - viskas labai aišku. Tačiau kaip elgtis, kai jau pastojote? Čia ne viskas taip lengva ir paprasta.

Ar galima mylėtis nėštumo metu?


Jei Jūsų nėštumas tęsiasi normaliai, be jokių problemų, tuomet mylėtis galite kiek norite.

Sužinokite kada gimdysite naudodamasi nėštumo skaičiuokle >>


Deja, hormonų pusiausivyros pokyčiai, nuovargis, pykinimas, krūtų padidėjęs jautrumas gali sumažinti Jūsų aistrą. Vėliau, artėjant gimdymui, padidėjęs svoris, nugaros skausmai ir kiti ryškėjantys požymiai gali dar labiau sumažintį Jūsų potraukį seksui.
Jūsų emocinė būklė taip pat gali turėti didelės įtakos. Neretai baimė dėl to, kad nėštumas ir vaikelis smarkiai pakeis Jūsų poros santykiu, sumažina abiejų partnerių norą mylėtis.

Ar gali seksas nėštumo metu sukelti persileidimą?


Nors daug porų dėl to nerimauja, tam nėra pagrindo. Dauguma persileidimų įvyksta dl to, kad vaisius nesivysto normaliai.

Ar gali seksas nėštumo metu pakenkti vaisiui?


Jūsų vaisius yra puikiai apsaugotas amniono skysčio Jūsų gimdoje, taip pat pačios gimdos stiprių raumenų. Seksas nepakenkia būsimajam vaikeliui.

Kokios sekso pozos yra tinkamiausios nėštumo metu?


Jei Jūs jaučiatės patogiai ir patiriate pasitenkinimą, bet kuri sekso poza yra gera. Tačiau didėjant Jūsų pilvukui, kai kurios pozos tampa sunkiai įmanomos, tad derėtų kiek paeksperimentuoti su partneriu. Išbandykite skirtingas pozas, ir be abejonės atrasite tokias, kurios teiks malonumą Jums abiems.

O kaip su oraliniu ir analiniu seksu?


Oralinis seksas yra saugus ir nėštumo metu. Derėtų tik atminti, kad jei Jūsų partneris tenkina Jus oraliniu būdų, jis neturėtų pūsti oro į Jūsų makštį.

Sužinokite ar pastojote: išbandykite nėštumo testus >>


Analinis seksas gali tapti nemalonus, jei Jūs kenčiate dėl nėštumo sukelto hemorojaus. Dar blogiau, jei po analinio sekso mylitės įprastu būdu: tuomet infekcijos iš tiesiosios žarnos gali patekti į Jūsų makštį.

Ar reikia naudoti prezervatyvus?


Jei yra rizika užsikrėsti seksualiai plintančiomis infekcijomis, būtina naudoti prezervatyvus. Susilaikykite nuo bet kokio sekso, jei Jūsų partneris turi ar jam neseniai buvo diagnozuota viena iš lytiškai plintančių ligų.
Naudokite prezervatyvus, jeigu:

  • Jūs ar Jūsų partneris turi lytinių santykių su kitais asmenimis.

  • Jūs pakeitėte partnerį, kai jau buvote nėščia.


Ar gali seksas sukelti priešlaikinį gimdymą?


Orgazmas, o taip pat ir prostaglandinai spermoje, gali sukelti gimdos susitraukimus. Dauguma tyrimų parodė, kad tarp sekso nėštumo metu ir priešlaikinio gimdymo atvejų ryšio nėra. Vis dėlto derėtų nepamiršti, kad jei yra rizika priešlaikiniam gimdymui, turėtumėte susilaikyti nuo sekso.

Kada reikėtų atsisakyti sekso nėštumo metu?


Nors dauguma moterų gali be problem mylėtis nėštumo metu, kai kuriais atvejais derėtų susilaikyti. Taigi, Jūsų gydytojas gali patarti nesimylėti, jeigu:

  • Jums be aiškios priežasties kraujuoja iš makšties.

  • Jums teka amniono skystis.

  • Jūsų gimdos kaklelis atsiveria prieš laiką.

  • Jūsų placenta dalinai arba visiškai uždengia gimdos kaklelį.

  • Jums jau yra buvęs priešlaikinis gimdymas.

  • Jūs laukiatės dvynukų (arba trynukų ir t.t.)


Kas, jeigu aš nenoriu mylėtis?


Tai visiškai normalu. Seksualinis ryšys poroje nėra vien tik seksas.
Pasidalinkite savo mintimis su partneriu, apie savo savijautą poreikius. Jei seksas neteikia malonumo, o tik diskomfortą, rinktiės kitus būdus – glamones, bučinius, masažą.

Kada po gimdymo galima vėl užsiimti seksu?


Nepriklausomai nuo to, kaip pagimdėte (įprastai ar po Cezario pjūvio), Jūsų kūnui reikia laiko sugyti. Dėl to, kada galite atnaujinti intymius santykius, pasikonsultuokite su gydytoju. Paprastai reiktų palaukti 4-6 savaites po gimdymo. Toks laikas yra pakankamas gimdos kakleliui užsiverti, žaizdoms sugyti.
Jei Jūs net ir praėjus minėtam laikui nesate pasirengusi seksui, palaikykite santykius kitais būdais, minėtais praeitame skyrelyje. Stenkitės palaikyti ryšį su partneriu, kad ir tokiais paprastai būdais kaip trumpi skambučiai telefonu, ar žinutės. Skirkite laiko vienas kitam tik prabude ryte ir lovoje prieš miegą.
Kai jau būsite pasirengusi seksui, neskubėkite. Taip pat nepamirškite kontracepcijos (prezervatyvų, spiralių ir pan.), jei dar negalvojate apie sekantį šeimos pagausėjimą.