Pilvo augimas nėštumo metu

Vaisiui augant, pradeda didėti ir Jūsų pilvukas. Tačiau pilvo augimas nėštumo metu yra labai įvairus skirtingoms moterims. Tam įtakos turi kūno svoris prieš pastojimą, mityba nėštumo metu, vaisiaus vystymosi eiga ir t.t. Pilvo dydis konkrečiu nėštumo momentu taip pat gali būti puikus indikatorius, jeigu kažkas vyksta negerai. Kilus įtarimams, paprastai atliekamas ultragarso tyrimas.

Kada pasirodo pilvukas?

Nors nėra vieno laiko visoms nėščiosioms, kada ims rodytis pilvas, paprastai tai būna pirmojo trimestro pabaigoje-antro trimestro pradžioje (maždaug 12-16-oji nėštumo savaitės). Tiesa, pradžioje pilvas padidėja dėl padidėjusio maisto ir skysčių suvartojimo. Pats vaisius pakankamai didelis, kad imtų matytis iš išorės pasidaro tik antrajame trimestre. Jeigu Jūs turite gerai išvystytus pilvo raumenis, pilvas didėti pradės vėliau. Jeigu tai ne pirmas Jūsų nėštumas, pilvukas pasirodys anksčiau. Taip yra dėl to, kad pilvo raumenys po praėjusio nėštumo būna susilpnėję. Svarbu pažymėti, kad pilvo dydis ir būsimo vaikelio dydis paprastai yra nesusiję dalykai.

Pilvo augimas priklauso nuo Jūsų mitybos, Jūsų buvusio svorio, vaisiaus padėties, ar tai pirmasis Jūsų nėštumas. Kartais iš pilvo dydžio galima pasakyti, ar laukiatės daugiau nei vieno vaiko. Smulkios moterys, turinčios siaurą liemenį gali turėti didelį pilvą besilaukdamos. Tuo tarpu stambesnės moterys nėštumo metu gali turėti palyginti nedidelį pilvuką.

Pilvo augimas nėštumo metu

Pilvo augimas nėštumo metu matuojamas naudojant vadinamąjį gimdos dugno aukštį. Atsigulus, gydytojas išmatuoja ilgį nuo gaktikaulio viršaus iki gimdos viršaus. Pradedama matuoti nuo 20-os nėštumo savaitės. Galioja taisyklė, kad gimdos dugno aukštis atitinka nėštumo savaitę, plius minus 2 cm. T.y. jeigu Jūs esate 28-oje nėštumo savaitėje, gimdos dugno aukštis turėtų būti 26-30 cm.

Tačiau atminkite, kad net ir nukrypimas nuo šios taisyklės dar jokiu būdu nereiškia, kad kažkas negerai. Dėl to visuomet konsultuokitės su gydytoju, kuris, reikalui esant atliks papildomų tyrimų. Apskritai visuomet nedarykite išvadų pati apie vieną ar kitą dalyką nėštumo metu. Juo labiau neklausykite "diagnozių" iš aplinkinių - visuomet vadovaukitės tik gydytojų nurodymais, patarimais.

Nėštumas ir KMI

Jeigu pastojimo metu Jūsų KMI (kūno masės indeksas) buvo vidutinis (18,5-24,9, KMI skaičiuoklė), pirmojo trimestro metu turėtumėte priaugti po 0,4-2,1 kg per savaitę, antrojo ir trečiojo trimestro metu - po 0,4-1 kg per savaitę. Iš viso - 11-16 kg per visą nėštumą. Jeigu Jūsų KMI pastojimo metu buvo 18.5 ar mažesnis, per nėštumą turėtumėte priaugti maždaug 12,5-18,5 kg. Jeigu KMI buvo 25-29, per nėštumą kūno svoris turėtų padidėti 7-11,5 kg. Jeigu KMI pastojimo metu buvo 30 ar didesnis, priaugti turėtumėte tik maždaug 5-9 kg.