Nėštumo požymiai pirmą savaitę

Daugumai moterų nėštumo požymiai pirmą savaitę nepasireiškia. Ypač toms, kurios nėštumo neplanuoja. Požymių galima nepastebėti ir antrą savaitę. Daug moterų turi nereguliarius ciklus, todėl jeigu mėnesinės vėluoja, jos neįtaria nėštumo.

Kokie būna nėštumo požymiai pirmą savaitę?


Verta pažymėti, kad pirmąją nėštumo savaitę moteris iš tikrųjų dar nėra pastojusi. Nėštumo kalendorius patogumo dėlei skaičiuojamas nuo pirmosios paskutiniųjų mėnesinių dienos. Todėl moteris iš tikro pastoja tik maždaug baigiantis antrajai nėštumo savaitei, arba prasidedant trečiajai. Toks susitarimas taikomas dėl to, kad pirmoji mėnesinių diena paprastai yra tiksliai žinoma. Tuo tarpu tikrosios pastojimo dienos nustatyti beveik neįmanoma.
Nors nėra jokių ryškių, išskirtinių požymių pirmą nėštumo savaitę, tačiau keletas ne tokių akivaizdžių pokyčių gali signalizuoti, kad pastojote. Tai nuovargis, apatija, nuotaikų kaita, padažnėjęs šlapinimasis. Vis dėlto šiuos simptomus daugelis moterų palaiko PMS (priešmenstruacinio sindromo), o ne nėštumo požymiais.

Organizmo pokyčiai pirmą nėštumo savaitę


Išorinių pokyčių pirmą nėštumo savaitę praktiškai nėra. Tačiau organizmo viduje, priešingai, vyksta daugybė pokyčių vos tik moteris pastoja. Įprasti pokyčiai yra dujų kaupimasis, vidurių užkietėjimas, padidėjęs krūtų jautrumas, nuotaikų kaita, rytinis pykinimas, hormonų pusiausvyros pokyčiai.
Šie požymiai moterims pasireiškia skirtingai, ir dauguma moterų nepajaučia pokyčių pirmąsias dvi nėštumo savaites.