Nėštumo planavimas

Nėštumo planavimas jau senokai tapęs neatsiejama jaunos šeimos gyvenimo dalimi. Karjera, gyvenamoji vieta, finansinė padėtis ir kitos priežastys nulemia, kada jauna pora nuspręs, kad laikas šeimos pagausėjimui. Maždaug 60 proc. nėštumų yra planuoti. Suplanavus nėštumą, galima daug geriau jam pasiruošti. Dėl to ir tie 9 mėnesiai besilaukiant praeina daug sklandžiau.

Kodėl planuoti nėštumą?


Įrodyta, kad nėštumo planavimas užtikrina daug sklandesnį nėštumą, gimdymą. Pora, planuojanti nėštumą, jau iš anksto rūpinasi sveikata, atsisako žalingų įpročių, gyvena sveikiau. Taip pat domimasi nėštumu, gimdymu - tokiu būdu pasiruošiama įvairioms situacijoms.

Vizitas pas gydytoją


Nors gydytoją nėštumo metu ir taip lankysite dažnai, derėtų susitikti su juo ir prieš pastojant. Jeigu turite bet kokių sveikatos sutrikimų, kurie trukdytų pastoti, arba keltų problemų nėštumo metu, juos geriau pašalinti prieš tai. Jeigu Jūsų ar partnerio šeimoje būta cistinės fibrozės arba pjautuvinės anemijos atveju, derėtų pasikonsultuoti ir su genetikos specialistais.

Dantys


Prieš pastojant labai svarbu susitvarkyti bet kokias kamuojančias burnos higienos problemas. Nėštumo metu dantys labiau linkę gesti, todėl labai svarbu vizito pas odontologą metu viską susitvarkyti.

Žalingi įpročiai


Turbūt visi žino, kad nėštumo metu negalima rūkyti ar vartoti alkoholio. Tačiau labai svarbu atsisakyti šių dalykų dar prieš pradedant bandymus pastoti. Tai svarbu tiek moteriai, tiek vyrui. Abiejų vaisingumui gali pakenkti tabakas, alkoholis, pernelyg didelis kofeino vartojimas. Be to, dviese atsisakyti pagundų daug lengviau - galite palaikyti vienas kitą, prižiūrėti.

Skiepai


Jūsų gydytojas turėtų patarti, kokiais skiepais turėtumėte pasirūpinti iki pastojant. Kai kuriose šalyse moterims rekomenduojama pasiskiepyti nuo gripo. Mat susirgus nėštumo metu, komplikacijos daug pavojingesnės, gali nukentėti vaisius, arba netgi įvykti persileidimas. Taip pat rekomenduojama pasiskiepyti nuo raudoniukės, vėjaraupių.

Kūno svoris


Tiek per mažas, tiek per didelis kūno svoris neigiamai veikia Jūsų šansus pastoti. Sveriant per mažai, didesnė tikimybė, kad ovuliacija nevyks. Prieš nėštumą derėtų priaugti bent kelis kilogramus. Per didelis kūno svoris apsunkina organizmą, taip pat mažina vaisingumą. Be to, nėštumo metu ir taip priaugsite nemažai. Todėl prieš pastodama pasistenkite numesti nereikalingus kilogramus, pavyzdžiui, sportuodama. Apie normalų kūno svorį galite pasitarti su gydytoju, arba pasiskaičiuoti KMI.

Mityba


Dabar yra pats geriausias metas tinkamai subalansuoti savo mitybą. Atsisakykite greito maisto, valgykite daugiau vaisių, daržovių, pilno grūdo produktų ir pan.