Ar galima mylėtis nėštumo metu?

Neretai porai iškyla klausimas: ar galima mylėtis nėštumo metu? Nors sklando daugybė mitų šia tema, atsakyti galima trumpai ir iškart: taip, galima. Toliau aptarsime, ką derėtų žinoti apie seksą nėštumo metu.

Ar saugu yra mylėtis nėštumo metu?


Jei moters nėštumas yra normalus, ji jaučiasi gerai, galima be jokio nerimo užsiimti seksu praktiškai iki pat gimdymo. Jūsų vaisius nenukentės sekso metu. Amniono ertmė bei stiprūs gimdos raumenys patikimai saugo Jūsų būsimąjį kūdikį. Gimda taip pat puikiai pasaugota ir nuo išorinių infekcijų. Tiesa, orgazmas gali sukelti gimdos susitraukimus, tačiau jie būna trumpalaikiai ir nepavojingi.

Sužinokite kada gimdysite naudodamasi nėštumo skaičiuokle >>


Kai kuriomis aplinkybėmis sekso nėštumo metu derėtų atsisakyti, arba bent jau būti atsargesniems mylintis. Dėl to pasikonsultuokite su gydytoju.

Ar mylėdamasi nėščia jausiuosi kitaip?


Daugelis moterų teigia, kad seksas nėštumo metu joms sukelia kitokius pojūčius. Vienoms jis teikia daugiau malonumo, kitoms – atvirkščiai, mažiau. Kokios to priežastys?
Padidėjęs kraujo kiekis, patenkantis į pilvo sritį, gali nulemti genitalijų padidėjimą. Šis padidėjęs jautrumas gali būti didesnio malonumo priežastis sekso metu. Padidėjęs gleivių kiekis irgi gali nulemti didesnį pasitenkinimą.

Sužinokite ar pastojote: išbandykite nėštumo testus >>


Kita vertus, kai kurios moterys jaučia diskomfortą dėl padidėjusių genitalijų. Taip pat sekso metu ar iškart po jo galite patirti pilvo srities spazmus.
Jūsų krūtinė nėštumo metu tampa itin jautri lietimui, ypač pirmojo trimestro metu. Nors vėliau nėštumo eigoje šis jautrumas sumažėja, kai kurioms moterims jis išlieką visą nėštumo laikotarpį. Vienoms moterims šis padidėjęs krūtų jautrumas padeda lengviau sužadinti aistrą, kitoms – atvirkščiai, net prislietimas sukelia nemalonų pojūtį.
Svarbu savo partneriui nuoširdžiai pasakyti, kas Jums nepatinka, nepriimtina, net jeigu iki tol Jūs mėgavotės tuo. Galbūt Jums geriau oralinis seksas, masturbacija, glamonės ir pan. Tiesiog paeksperimentuokite su partneriu, ir raskite, kas Jums sukelia didžiausią malonumą. Nėštumo metu itin svarbu, kad tarp Jūsų ir partnerio ryšys išliktų glaudus.

Kai pastojau, mano poreikis seksui (libido) sumažėjo. Ar tai normalu?


Potraukis, aistra seksui nėštumo metu yra labia individualus dalykas. Vienoms moterims libido nėštymo metu padidėja, kitoms – sumažėja. Vis dėlto daugumai moterų jis svyruoja, tai greičiausiai priklauso nuo bendros jų savijautos, kuri nėštumo metu išties dažnai keičiasi.
Dažnai galite jaustis per daug nuvargusi, prastos nuotaikas, ar Jus pykina, todėl seksas Jums visiškai ne galvoje. Tai ypač įprasta pirmojo trimestro metu, vėliau paprastai savijauta pagerėja, pykinimas ir nuovargis praeina, ir antrojo trimestro pradžioje libido sugrįžta.
Paskutiniojo nėštumo mėnesio ar dviejų mėnesių metu aistra vėl gali sumažėti. Tuo metu Jūsų organizmas jau būna gerokai padidėjęs, mylėtis gali tapti tiesiog pernelyg skausminga, arba Jųs tiesiog jausitės per daug nuvargusi. Atminkite, seksas turi teikti malonumą abiems partneriams.

Ar nėštumas paveikia ir vyro potraukį seksui?


Daugumai partnerių nėščia moteris yra dar patrauklesnė nei įprastai, tačiau ne visiems. Tačiau yra eilė dalykų, kurie gali būti sumažėjusio Jūsų partnerio potraukio seksui priežastimi. Pavyzdžiui, neretai artėjanti tėvystė kelią nerimą būsimajam tėveliui, ir tai gali paveikti jo libido.
Tačiau bene dažniausia sumažėjusio vyrų potraukio seksui priežastis yra baimė sužaloti būsimąjį vaikelį mamos įsčiose. Jei Jūsų partneris išties nerimauja dėl to, į sekantį susitikimą su gydytojų veskitės ir jį. Gydytojas užtikrins ir nuramins, kad pakenkti vaisiui seksas negali.
Labai svarbu, kad būtumėte atviri ir nuoširdūs vienas su kitu. Tiesiog mėgaukitės artėjančiu šeimos pagausėjimu, vienas kitu – tai  yra vienas gražiausių Jūsų bendro gyvenimo etapų.

Oralinis seksas nėštumo metu


Daugeliu atvejų, oralinis seksas nėštumo metu yra visiškai saugus. Tačiau Jūsų partneriui būtina atminti, kad negalima pūsti į Jūsų makštį tenkinant Jus oraliniu būdu. Mat ypatingai retais atvejais dl to gali susiformuoti oro burbuliukai Jūsų kraujyje, o tai jau būtų pavojinga tiek Jums, tiek Jūsų vaisiui.
Oraliniu seksu negalima užsiimti ir tuomet, jei Jūsų partneriui pūslelinė (herpesas). Jei Jūsų parneris yra kada nors kentėjęs nuo pūslelinės, trečio nėštumo trimestro metu jis neturėtų tenkinti Jūsų oraliniu būdu, net jei jis šiuo metu visiškai sveikas.

Kaip apsisaugoti nuo lytiškai plintančių infekcijų?


Jei Jūs turite padidėjusią riziką lytiškai plintančioms ligoms, t.y. bent vienas iš Jūsų poros turi santykių ir su kitais asmenimis, nėštumo metu turėtumėte susilaikyti nuo sekso. Arba bent jau naudoti latekso prezervatyvus. Jei lateksas Jums netinka, naudokite (Jūs arba Jūsų partneris) poliuretano prezervatyvus.

Kokios sekso pozos tinkamiausios nėštumo metu?


Į šį klausimą atsakyti nelengva, nes tai labai individualus dalykas. Patartina su parneriu paeksperimentuoti, ir atrasti tokią pozą (-as), kurios Jums bus patogiausios ir teiks didžiausią malonumą. Rasti tinkamą pozą tampa vis sudėtingiau, augant Jūsų pilvukui. Pavyzdžiui, misionieriaus poza (vyras viršuje) nėštumo eigoje tampa vis mažiau patogi, ir yra praktiškai neįmanoma vėlyvuoju nėštumo laikotarpiu. Svarbu atminti, kad jei mylitės misionieriaus poza vėliau nei pirmojo trimestro metu, Jūsų partneris turėtų neužgulti Jūsų pilvo visu svoriu.
Daugelis porų būtent nėštumo laikotarpiu nevengia eksperimentuoti, ir atranda sau tinkamų variantų. Štai keletas pavyzdžių:

  • Moteris viršuje, partneris guli ant nugaros Šitaip Jūsų oilvas nebus užgultas jokiu svoriu, ir galėsite kontroliuoti varpos įsiskverbimo gylį.

  • Moteris viršuje, partneris sėdi ant kėdės.

  • Šuniuko poza.

  • Gulėkite ant šono, Jūsų parneris taip pat guli ant šono Jums iš nugaros. Tokiu būdu varpos įsiskverbimo gylis bus mažesnis. Nėštumo eigoje gilus įsiskverbimas gali tapti nemalonus.