Antrasis nėštumas

Antrasis nėštumas moteriai daugeliu atvejų gali būti kitoks nei pirmasis, tiek dėl patirties, tiek dėl organizmo pokyčių. Čia aptarsime svarbiausius dalykus, kuriuos verta atminti pastojus antrąkart, ir kuo skiriasi antrasis nėštumas nuo pirmojo.
Sužinokite savo gimdymo datą pasinaudojusi nėštumo skaičiuokle>>
Visų pirma verta atminti, kad kiekvienas nėštumas yra šiek tiek kitoks. Ne tik skirtingoms moterims, bet ir tos pačios moters nėštumai yra unikalūs, todėl tikėtis, kad viskas bus taip, kaip per pirmąjį (ar praėjusį) nėštumą, nederėtų.

Fiziniai pokyčiai


Pastojus antrą kartą, įprasta, jog moteris pastebi pokyčius anksčiau nei per pirmąjį nėštumą. Pilvukas pradeda didėti anksčiau, arba tampa didesnis nei ankstesnio nėštumo metu. Todėl būkite pasirengusi pradėti nešioti elastingus drabužius iš anksto.
Dauguma moterų antrojo nėštumo metu jaučia netgi didesnį nuovargį nei laukiantis pirmąkart. Viena pagrindinių to priežasčių ta, kad Jūs jau turite vaiką(-ų), kuriems ir taip skiriate nemažai laiko ir jėgų. Natūralu, jog lieka mažiau laiko poilsiui. Be to, Jūsų partneris taip pat galbūt suteikia mažiau pagalbos, manydamas, kad Jūs jau ir taip „viską žinote“. Dėl šių priežasčių labai rūpestingai planuokite savo laiką ir būtinai skirkite pakankamai laiko poilsiui. Taip pat neleiskite savo partneriui „pasiplauti“ – jo parama ir pagalba yra galbūt net svarbesnė nei pirmojo nėštumo metu. Tas pats galioja ir kitiems šeimos nariams.
Deja, bet nėštumą lydintys skausmai laukiantis antrąkart nepalengvėja. Pavyzdžiui, nugaros skausmas netgi turi tendenciją stiprėti su kiekvienu nėštumu. Ypač tuo atveju, jeigu po praėjusio nėštumo neskyrėte laiko pratimams savo raumenims stiprinti. Todėl antrojo nėštumo metu labai pravartu reguliariai mankštintis, kad Jūsų pilvo raumenys pakankamai sutvirtėtų.
Besilaukdama antrąkart, tikriausiai ir taip turite aibę darbų namuose, todėl labai saugokite savo nugarą, stenkitės nekilnoti sunkiai, visuomet taisyklingai kelkite sunkesnius daiktus.
Venų varikozė (paviršinis giliųjų kojų venų išsiplėtimas) turi tendenciją stiprėti su kiekvienu nėštumu. Todėl (ypač jei turėjote šią problemą laukiantis pirmąkart) dėvėkite specialias pėdkelnes, kuo dažniau laikykite kojas pakeltas. Įvairūs fiziniai pratimai taip pat padeda.

Kiti požymiai


Antrojo nėštumo metu įprasta pajusti vaisiaus spyrius keliomis savaitėmis anksčiau nei laukiantis pirmą kartą.
Jeigu besilaukdama pirmąkart kentėjote nuo vidurių užkietėjimo ar hemorojaus, šįkart pasirūpinkite prevencija iš anksto. Tam padeda daug skaidulų turintis maistas, daug vandens, reguliari mankšta. Jeigu pirmojo nėštumo metu pasirodė strijos, tikėtina, kad atsiras naujų ir antrojo nėštumo metu. To išvengti sunku, gali pagelbėti tik rūpestingas savo kūno svorio augimo sekimas. Stenkitės nepriaugti per daug nereikalingų kilogramų, o tik tiek, kad pakaktų Jums ir Jūsų vaisiui.