Ankstyvieji nėštumo požymiai

Įsitikinti, ar Jūs nėščia, yra tik vienas būdas - nėštumo testas ir apsilankymas pas gydytoją. Tačiau pastojusios moters organizmas siunčia keletą užuominų, rodančių, kad Jūs nėščia. Šiame straipsnyje pateikiami ankstyvieji nėštumo požymiai, jeigų juos patiriate, vertėtų pasidaryti nėštumo testą.

Ar ankstyvieji nėštumo požymiai vienodai būdingi visoms moterims?


Kiekvienos moters organizmas yra unikalus, ir kiekvienas nėštumas yra individualus dalykas. Nėštumo požymiai gali būti skirtingi ne tik tarp skirtingų moterų, bet ir tos pačios moters skirtingų nėštumų. Be to, ankstyvieji nėštumo požymiai paprastai yra labai panašūs į mėnesinių simptomus, todėl dažnai moterys nelabai kreipia į juos dėmesio.
Šiame straipsnyje aprašomi dažniausiai moterims pasitaikantys ankstyvieji nėštumo požymiai. Svarbu atminti, kad šie požymiai gali būti sukelti ne tik nėštumo, todėl jei Jūs patiriate vieną ar kitą aprašomą simptomą, dar nereiškia, kad Jūs nėščia. Vienintelis būdas būti visiškai tikrai - nėštumo testas.

Kraujavimas ir pilvo skausmai


Kelios dienos po apvaisinimo, apvaisintas kiaušinėlis įsitvirtina gimdos sienelėje. Tai gali sukelti pirmuosius nėštumo požymius - kraujavimą ir kai kuriais atvejais pilvo skausmus (apatinėje srityje). Tai vadinama implantaciniu kraujavimu, jo metu išsiskiria gerokai mažiau kraujo ne įprastai mėnesinių metu. Tai gali nutikti 6-12 dienų po apvaisinimo. Skausmai pilvo apatinėje dalyje taip pat primena patiriamus mėnesinių metu, tačiau ir jie nėra tokie stiprūs ir intensyvūs.
Be kraujavimo, būdingos ir baltos makšties išskyros. Kadangi iškart po pastojimo makšties sienelės ląstelės ima greičiau dalintis, ir susidaro šios išskyros. Tokios išskyros gali tęstis ir vėliau nėštumo metu. Jos yra visiškai normalus ir nepavojingas reiškinys. Tačiau jei kartu su išskyromis sklinda blogas kvapas, jaučiate niežulį, karštį, turėtumėte kreiptis pas gydytoją.

Krūtys


Krūtines pokyčiai yra dar vienas būdingas ankstyvojo nėštumo požymis. Moters organizmas patiria staigius hormonų pusiausvyros pokyčius beveik iškart po pastojimo. Todėl mkrūtys gali padidėti, tapti jautrios po savaitės ar dviejų po apvaisinimo. Kai kurioms moterims sritis aplink spenelius patamsėja. Atminkite, kad prireiks kelių savaičių, kol organizmas prisitaikys prie hormonų pokyčių, tuomet ir turėtų praeiti padidėjęs krūtų jautrumas ir dėl to jaučiamas nepatogumas.

Silpnumas ir nuovargis


Jaustis pavargusiai yra labai įprasta jau nuo pat pirmųjų nėštumo savaičių. Paprastai šis požymis pasireiškia jau po maždaug savaitės nuo pastojimo. Kodėl jaučiamas nuovargis? Manoma, kad dėl to kaltas padidėjęs hormono progesterono kiekis organizme, taip pat sumažėjęs cukraus kiekis kraujyje, sumažėjęs kraujospūdis, suintensyvėjusi kraujo gamyba.
Jei nuovargis išties yra dėl nėštumo, tokiu atveju Jūs turėtumėte daugiau ilsėtis. Be to, valgyti produktus su daug baltymų ir geležies.

Pykinimas


Rytinis pykinimas yra vienas geriausiai žinomų nėštumo požymių. Tačiau jis pasireiškia ne visoms moterims. Pykinimo priežastys nėra visiškai aiškios, tačiau manoma, kad jį sukelia hormonų pusiausvyros pokyčiai. Nors pykinimas papratsai pasireiškia ryte, skirtingoms moterims tai gali nutikti bet kuriuo dienos metu.
Taip pat kai kurios moterys pradeda jausti didelį poreikį, arba atvirkščiai, neapkęsti, kai kurių maisto produktų. Dėl to taip pat kalti hormonai. Šis poveikis gali būti toks stiprus, kad buvę itin mėgstami patiekalai gali pradėti kelti šleikštulį.
Kartais pykinimas, šleikštulys ar alkis tam tikriems patiekalams gali trukti visą nėštumo laikotarpį. Tačiau paprastai šie nėštumo požymiai susilpnėja 13-14 nėštumo savaitę. Bet kuriuo atveju derėtų laikytis sveikos, maistingos dietos, kad Jūsų besivystantis vaisius gautų visas būtinas medžiagas. Dėl to galite pasikonsultuoti su gydytoju.

Vėluojančios mėnesinės


Bene aiškiausias nėštumo požymis yra vėluojantis periodas. Būtent tuomet moterys dažniausiai suskumba pasidaryti nėštumo testą. Tačiau ne visuomet vėluojančios mėnesinės būna dėl to, kad moteris nėščia. Be to, kraujavimas, kaip minėta aukščiau, gali pasireikšti ir nėštumo metu. Dėl to derėtų pasitarti su gydytoju: kada kraujavimas nėštumo metu yra visiškai normalu, o kada verta sunerimti?

Įsitikinkite ar Jūs nėščia naudodama ankstyvo nėštumo testą >>


Kiti faktoriai taip pat gali lemti vėluojančias mėnesines. Pavyzdžiui, greitas svorio priaugimas ar netekimas. Hormonų pusiausvyros sutrikimai, pervargimas, stresas taip pat gali būti vėluojančių mėnesninių priežastys. Kai kurios moterys kurį laiką nepatiria mėnesinių po to, kai nustoja vartoti kontraceptines priemones. Tačiau jei periodas vėluoja ir Jūs įtariate, kad galite būti nėščia, tiesiog atlikite nėštumo testą.

Kiti nėštumo požymiai


Pasikeitusi hormonų pusiausvyra moteriai pastojus sukelia ir daugiau požymių:

  • Padažnėjęs šlapinimasis. Daugumai moterų šis požymis atsiranda 6-8 nėštumo savaitę. Nors to priežastys gali būti ir infekcija, diabetas ar diuretikų perdozavimas, jei Jūs nėščia, dažniau šlapinatės dėl hormonų poveikio.

  • Vidurių užkietėjimas. Dėl padidėjusio hormono progesterono kiekio nėštumo metu, gali pasireikšti vidurių užkietėjimas, mat šis hormonas lėtina maisto judėjimą virškinamuoju traktu. Palengvinti situaciją galite gerdama daug skysčių, sportuodama, valgydama daug skaidulų turinčio maisto.

  • Nuotaikos kaita. Tai labai būdinga nėščiosioms, ypač per pirmąjį trimestrą. Dėl to irgi kalti hormonai.

  • Galvos ir nugaros skausmai. Dauguma nėščiųjų skundžiasi dažnais vidutinio stiprumo galvos skausmais, kai kurioms pasireiškia chroniškas nugaros skausmas.

  • Galvos svaigimas, nualpimas. Tai gali pasireikšti dėl kraujagyslių išsiplėtimo, žemesnio kraujospūdžio ir žemesnio cukraus kiekio kraujyje.


Nėščiai moteriai gali pasireikšti visi šie nėštumo požymiai, arba pasireikšti tik vienas ar du. Jei kurie nors iš šių požymių Jus pradeda varginti, pasikalbėkite su gydytoju, kaip galėtumėte juos palengvinti.