Skausminga ovuliacija

Skausmingos ovuliacijos metu moteris patiria skausmą dubens ir apatinėje pilvo srityse. Ovuliacija paprastai vyksta maždaug ciklo viduryje, todėl skausminga ovuliacija užsienio, tarp jų ir angliškoje, literatūroje dažnai vadinama vokišku terminu „Mittelschmerz“ (pažodžiui – „vidurio skausmas“).

Nesiseka pastoti? Išbandykite ovuliacijos testus >>


Skausmas gali būti įvairaus intensyvumo ir stiprumo – nuo silpno tvinksinčio skausmo, iki sunkiai pakeliamų spazmų. Skausmas gali trukti nuo kelių minučių iki kelių valandų. Paprastai skausmas jaučiamas vienoje pilvinės srities pusėje, ir gali būti jaučiamas skirtingose pusėse skirtingų ciklų metu. Tai priklauso nuo to, kurioje kiaušidėje kiaušinėlis subręsta ir patenka į kiaušintakį. Retais atvejais, gali pasirodyti nedidelis kraujavimas ar kitokios išskyros iš vaginos. Kai kurios moterys, ypač jei skausmas itin stiprus, gali patirti pykinimą.

Kas patiria skausmingą ovuliaciją?


Dauguma moterų ovuliacijos metu nejaučia skausmų, tačiau daliai skausmai būna kiekvieno ciklo ovuliacijos metu. Iš skausmo jos gali atpažinti, kada jų organizme įvyksta ovuliacija.

Kokios yra skausmingos ovuliacijos priežastys?


Nors tiksli skausmingos ovuliacijos priežastis iki šiol nėra visiškai aiški, manoma, kad skausmą gali sukelti folikulinis skystis ar kraujas: kuomet kiaušinėlis palieką kiaušidę, iš kiaušidės ištekėjęs skystis ir kraujas gali sudirginti pilvaplėvę. Skausmas praeina tuomet, kai organizmas absorbuoja išsiveržusį skystį ir kraują.

Kaip žinoti, ar skausmas atsiranda dėl ovuliacijos?


Kaip minėta, ovuliacija vyksta maždaug ciklo viduryje, t.y. maždaug 14-tą dieną po mėnesinių. Todėl jei skausmą patiriate būtent šiuo konkrečių metu, didelė tikimybė, kad jis atsiranda būtent dėl ovuliacijos. Dar vienas būdingas požymis – skausmas tik vienoje pilvo pusėje. Skausmo priežastį taip pat gali nustatyti gydytojas, moteriai gali būti atliekama endometriozė, o jei skausmas labai stiprus, ir kraujo tyrimai, rentgeno tyrimas.

Kaip gydoma skausminga ovuliacija?


Kadangi skausminga ovuliacija trunka tik labai ribotą laiką (iki kelių valandų), specialus gydymas jai netaikomas. Skausmą galima numalšinti nuskausminamaisiais (pvz., ibuprofenas). Šiltos kapsulės pridėjimas prie apatinės pilvo dalies arba karšta vonia taip pat gali palengvinti jaučiamą skausmą. Jeigu skausmas itin stiprus, moteris gali vartoti kontracepciją, tuomet ovuliacija apskritai nevyks.