Nepavyksta pastoti: skydliaukė

Klausimas:
Sveiki, mes su draugu nesisaugom 2 metai bet vis nepavyksta pastoti, nzn kodel? Turėjau problemu su skydliauke. Ūgis - 165 kg, svoris - 90 kg.
Moteris, 29 metai
Atsakymas:
Sveiki. Rekomenduočiau apsilankyti pas specialistą. Nes pagal jūsų pateiktą aprašymą įtariu, kad pastoti nepavyksta dėl kelių galimų priežasčių:
PCOS (Policistinių kiaušidžių sindromas). Jūsų kūno masės indeksas lygus 33, tai jau yra antsvoris. Antsvoris dažnai būna priežastimi vadinamojo atsparumo insulinui, tuo labiau, kad jūsų šeimoje būta 2 tipo diabeto atvejų. Atsparumas insulinui sutrikdo kiaušinėlio vystymąsi, tuo pačiu ir ovuliaciją. Dėl šių priežasčių ciklas tampa nereguliarus, be to, ant veido gali atsirasti spuogų. Pirmiausia reikėtų sureguliuoti savo mitybą ir fizinį aktyvumą taip, kad atsikratytumėte antsvorio. Tai gali padėti išspręsti problemą.
• Pirminis hipotiroidizmas. Kadangi jūs paminėjote padidėjusį nuovargį ir svorio padidėjimą, yra tikėtina, kad jus kamuoja šis sutrikimas. Taip pat jūs minėjote, kad turėjote problemų su skydliauke, tačiau nepaminėjote, ar ir šiuo metu vartojate kokius nors medikamentus dėl to.
• Minėjote, kad jums buvo atlikta skrandžio apylankos operacija. Jeigu jūs patyrėte infekciją šios procedūros metu, tai galėjo pažeisti jūsų kiaušintakius. Tačiau jei kokia nors infekcija įvyko, jūs tai tikrai turėjote žinoti, kitu atveju šis variantas netinka.
Todėl pirmiausia kreipkitės pas gydytoją. Vėliau, kai problemos bus išspręstos, bandydama pastoti galite naudoti ovuliacijos testus. Sėkmės!
Daktaras Gandras