Negaliu pastoti jau pusantrų metų

Klausimas:
Pastoti bandome jau pusantru metu, teigiamu rezultatu nesulaukiame. Abiems jau laikas. Noriu suzinoti ar galima ka pakeisti savyje, del ko butu didesne galimybe pastoti. Ar kaltes yra mano vyre ir jam reikia apsilankyti pas urologa. Esu rukanti, ugis 164, svoris 63. Menesiniu metu jauciu skausmus pilvo srityje.
Moteris, 26 metai
Atsakymas:
Sveiki.
Įtariu, kad gali būti pažeisti kiaušintakiai, kuriais kiaušinėlis pateka į gimdą. Tai vadinama kiaušintakių nepratekamumu, šis sutrikimas atsakingas už 38 proc. moterų nevaisingumo atvejų. Sukelia paprastai bakterinės infekcijos, taip pat abortai ar persileidimai. Tai yra išgydomas sutrikimas, o taip pat galima pasinaudoti dirbtiniu apvaisinimu. Visų pirma turėtumėte apsilankyti pas gydytoją.
Priežastis taip pat gali būti vyro sėkla, net 26 procentai porų nepastoja būtent dėl vyro vaisingumo problemų. Todėl reikėtų įkalbėti vyrą pasitikrinti pas gydytojus, arba pradžioje pasidaryti spermos testą namie.
Jei vis dėlto aukščiau minėti dalykai nepasitvirtins, gali tiesiog tekti atidžiau sekti savo ciklą, kuomet jūsų vaisingiausias periodas, ovuliacija ir pan. Tam padeda ovuliacijos testai. Sėkmės!
Daktaras Gandras