Kaip pagerinti vyro spermą?

Klausimas:
Planuojame vaikelį jau daugiau nei 2 metai.
Man buvo daryta LP - kiaušintakiai pratekami. Ovuliacija vyksta. Vyrui atlikti tyrimai - lpi nerado. Spermograma parodė, kad jo spermiukai nėra labai aktyvūs, sperma tiršta ir labai daug gleivių. Atlikome postkoitalinį testą - rado nesuderinamumą, tačiau pasakė, kad tai greičiausiai dėl to, kad sperma labai tiršta ir spermiukai tiesiog negali judėti.
Man santykių metu orgazmo nebuna, tioesiog nepavyksta susijaudinti :( tačiau nežinau ar tai turi didelės įtakos.
Norėčiau paklausti- ką patartumėte daryti, kokius vaistus vartoti, kad pavyktų suskystinti spermą ir joje rastas gleives?
Iš anksto AČIŪ.
Moteris, 33 metai
Atsakymas:
Sveiki. Sprendžiant iš to, ką parašėte apie save, esate sveika moteris, kuriai neturėtų kilti problemų pastoti.
Teoriškai moteriai nebūtina patirti orgazmo, kad ji pastotų. Tiesa, yra nuomonių, kad orgazmas padidina pastojimo tikimybę, dėl tuo metu susitraukinėjančios gimdos, kas savo ruožtu padeda judėti spermai. Tačiau nėra to moksliškai tvirtai įrodančių tyrimų, tik prielaidos.
Minėjote, kad gydytojai ištyrė jūsų vyro spermą, ir nustatė, kad ji yra labai klampi su daug gleivių. Dėl šios priežasties pastoti natūraliu būdu jums bus sudėtinga. Deja, kas liečia vyrą, nėra kažkokių priemonių pagerinti jo spermą.
Tačiau jums turėtų nekilti problemų pastoti dirbtinio apvaisinimo (in vitro) būdu. Tai atliekama vaisingumo klinikose. Sėkmės!
Daktaras Gandras