Ar galima pastoti, kai partnerių kraujo rezus skiriasi?

Klausimas:
Niekaip negaliu pastoti ir nežinau dėl ko, gal neatitaikau pastojimo ciklo. Mėnesinės yra pastovios. Pirmas vaikas buvo neplanuotas, bet visas nėštumas gerai klostėsi. Lytinius santykius turėjusi tesu tik su savo vyru. Mano kraujas yra minusinis, o vyro pliusinis.
Moteris, 25 metai
Atsakymas:
Sveiki. Jūsų ir jūsų vyro kraujo tipas neturi įtakos pastojimui, neatitikimas tarp – ir + kraujo turi įtakos vėliau nėštumo metu.
Jūs minėjote, kad naudojate antidepresantus, kurie dažnai sutrikdo reprodukcinę funkciją organizme. Taip yra dėl to, kad antidepresantai stimuliuoja hipofizę sintetinti hormoną, atsakingą už pieno sintezę nėštumo metu ir vėliau, maitinant kūdikį. Šis hormonas sutrikdo reprodukcinės sistemos hormonų pusiausvyrą, tai savo ruožtu sutrikdo kiaušinėlių vystymąsi. Tai galbūt irgi paaiškina kitą jūsų minėtą simptomą – skausmą sekso metu, kuris galimai jaučiamas dėl išsausėjusios makšties.
Rekomenduočiau apsilankyti pas gydytoją, pasikonsultuoti dėl antidepresantų dozės mažinimo, arba jų pakeitimo tokiais, kurie nesutrikdo reprodukcinės sistemos. Bet tai turi nuspręsti tik gydytojas. Taip pat gali būti naudinga naudoti ovuliacijos testus. Sėkmės!
Daktaras Gandras