Vaisingumo patarimai vyrams

Norinčios pastoti poros turėtų nepamiršti, kad svarbi abiejų partnerių sveikata. Žemiau - keli vaisingumo patarimai vyrams.

Mityba ir sveika gyvensena


Sveika ir įvairi dieta padeda palaikyti vaisingumą. Tam tikri produktai gali būti labai naudingi, pavyzdžiui, migdolai, kiti riešutai, dribsniai, salotos, pupelės, riebi žuvis turi daug vitamino E, kuris reikalingas spermos gamybai. Vitaminas C stiprina imuninę sistemą, o tai labai svarbu norint pastoti. Cinkas, taip pat svarbus vyro sėklai, jo daug turi graikiniai riešutai, grūdai, mėsa. Kepenys, žuvis, žaliosios daržovės, citrusiniai vaisiai ir grūdai bei jų produktai turi daug vitamino B, kuris svarbus abiejų partnerių vaisingumui.
Fizinis aktyvumas, puiki psichologinė sveikata (ypač svarbu išvengti streso), normalus svoris taip pat labai svarbūs vyro vaisingumui.

Žalingų įpročių atsisakymas


Daug geriantys vyrai po keleto metų ima prarasti savo vaisingumą: alkoholis sumažiną norą mylėtis, potenciją ir vaisingumą. Tyrimai parodė, kad apvaisinimo metu išgėręs vyras turi daugiau šansų pakenkti būsimajam vaikui nei išgėrusi moteris. Vyras taip pat turėtų mesti rūkyti, nes tai kenkia spermos kokybei ir sumažina jos aktyvumą.

Saulė


Anksčiau manyta, kad vitaminas D svarbus nėščioms moterims, tačiau dabar jau aišku, kad šis vitaminas turi teigiamą poveikį ir vyro spermai. Reiktų stengtis bent 10 minučių per dieną praleisti lauke. Todėl vyrai dirbantys viduje, turėtų bent trumpam išeiti laukan išgerti kavos.