Vaisingumas ir žalingi įpročiai

Vaisingumas ir žalingi įpročiai - visiškai nesuderinami. Visi žinomi žalingi įpročiai (alkoholis, rūkymas ar tuo labiau narkotikai) yra didžiulė grėsmė būsimo vaiko sveikatai ar net gyvybei. Tiek moteris, tiek vyras turėtų susilaikyti nuo žalingų įpročių bandymų pastoti metu. Tai galioja ir vėliau, nėštumo laikotarpiu.

Vaisingumas ir žalingi įpročiai - visiškai nesuderinami


Alkoholis yra turbūt pats žalingiausias iš visų. Jis lengvai pereina į placentą, ir randamas vaisiaus kraujyje bei jį supančiame skystyje, jei motina vartoja alkoholį. Tokiu būdu gali būti pažeistos besivystančio vaisiaus ląstelės. Ypač smegenys yra jautrios alkoholiui. Nėra tokio periodo per nėštumo laikotarpį, kuomet būtų galima vartoti alkoholį. Jo poveikis gimusiam vaikui išliks visą gyvenimą.

Rūkymas


Rūkymas taip pat kenkia vaisiui motinos įsčiose. Būsimoji motina turėtų susilaikyti nuo šio įpročio bandydama pastoti ir vėliau, nėštumo metu. Vyras taip pat turėtų mesti rūkyti, nes tai kenkia spermos kokybei ir sumažina jos aktyvumą. Be to, nuo žalingų įpročių susilaikyti yra lengviau, kai abu poros nariai tai daro ir vienas kitą palaiko.

Alkoholis ir motina


Gydytojai griežtai rekomenduoja motinai visą bandymo pastoti ir nėštumo laikotarpį visiškai susilaikyti nuo alkoholio. Nėra nustatyta, koks alkoholio kiekis jau pradeda kenkti vaisiui, t.y. ar yra kažkokia vartojimo riba, kurią peržengus bus pakenkta dar negimusiam vaikui. Todėl geriau būti užtikrintai ir susilaikyti nuo alkoholio visu 100 procentų. Tik tuomet galite būti tikra, kad nepakenksite savo vaikui.

Alkoholis ir tėvas


Daug geriantys vyrai po keleto metų ima prarasti savo vaisingumą. Alkoholis sumažiną norą mylėtis, potenciją ir vaisingumą. Tyrimai parodė, kad apvaisinimo metu išgėręs vyras turi daugiau šansų pakenkti būsimajam vaikui nei išgėrusi moteris.

Atlikite vyrų vaisingumo testą >>


Narkotikai yra grėsmingi ne tik būsimojo vaiko sveikatai, bet ir šeimos ateičiai. Priklausomybė nuo narkotikų griauna tiek šeimas, tiek žmonių gyvenimus. Naujas vaikas neturėtų gimti šeimoje, kurios nariai yra priklausomi nuo vienokių ar kitokių narkotinių medžiagų.
Apskritai, žalingų įpročių neturintys žmonės pasižymi geresne sveikatos būkle. Tokiems asmenims susilaukti vaikų gerokai lengviau, jų vaisingumas didesnis, o ir jų atžaloms gimti sveikiems tikimybė gerokai didesnė. Todėl planuojant šeimos pagausėjimą, reiktų galvoti ne tik apie savo, bet ir būsimojo vaiko sveikatą.