Vaisingumas ir kontraceptinės priemonės

Nors vaisingumas ir kontraceptinės priemonės nesiderina, verta žinoti keletą faktų apie pastarųjų poveikį vaisingumui. Kada moteris tampa vėl vaisinga, nustojus naudoti kontraceptines priemones?

Nepavyksta pastoti? Išbandykite ovuliacijos testus >>


Kiek laiko turi praeiti nustojus naudoti kontraceptines priemones, kol moteris vėl tampa vaisinga, priklauso nuo kontraceptinės priemonės rūšies. Šiame straipsnyje apžvelgsime pačia populiariausias kontraceptines priemones ir jų poveikį vaisingumui. Tačiau derėtų atminti, kad net ir pora, iki tol nenaudojusi kontraceptinių priemonių, taip pat gali užtrukti 6-12 mėnesių, kol moteris pastoja.
Prezervatyvai (vyriški ir moteriški), diafragmos
Šių priemonių tikslas yra sulaikyti spermą nuo patekimo prie kiaušinėlio, todėl jos niekaip neveikia moters vaisingumo ir jos mėnesinių ciklo. Todėl pastoti galima iškart vos tik nustojate naudoti šias priemones. Kai kurie naudoja šia priemones po to, kai baigia naudoti tabletes, vadinamojo pereinamojo laikotarpio metu, kol moteris vėl taps vaisinga.
Spiralės
Spiralės taip pat neveikia moters ciklo, o tiesiog neleidžia spermai pasiekti kiaušinėlio. Kaip ir prezervatyvų ir diafragmų atvejų, moteris pastoti gali iškart po to, kai nustoja naudoti spiralę.
Kontraceptinės piliulės
Jų sudėtyje paprastai yra estrogeno ir progesterono, geriama po vieną tabletė per dieną, taip neleidžiama vykti ovuliacijai. Paprastai tokių piliulių vartojimas neturi ilgalaikio poveikio vaisingumui, ir gana greitai po vartojimo nutraukimo moteris vėl gali pastoti. Netgi pamiršus išgerti tabletę, moteris taip pat gali pastoti. Baigus vartoti šias kontraceptines piliules, moteris gali pastoti jau per pirmąjį po to sekantį periodą, tačiau paprastai prireikia 2-4 savaičių, kol mėnesinių ciklas susinormalizuos. Moterys, prieš tai naudojusios kontraceptines tabletes, vidutiniškai pastoja 2-3 mėnesiais vėliau nei nenaudojusios moterys.
Progesterono tabletės (mini piliulės)
Šių piliulių sudėtyje yra tik progesterono, paprastai vartojamos moterų, kurios negali vartoti įprastų estrogeno ir progesterono tablečių dėl sveikatos, arba kurios maitina krūtimi. Naudojant šią kontraceptinę priemonę, vaisingumas grįžta maždaug vienas mėnesis po vartojimo nutraukimo.